Skocz do zawartości

stuki przód


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem z moją Zafira w czasie jazdy dochodzą dominie regularne stuki z przodu ale kierownica mi nie drży w czasie jazdy na łuku stuki te się nasilają nie mam pojęcia co się dzieje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek_rz

Witam

 

Wg mnie padnięte końcówki drążków.

 

Usterkę tą jest łatwo sprawdzić, wjedź sobie na nierówną nawierzchnię najlepiej na parking lub droge ze starej kostki brukowej/granitowej to wtedy nawet podczas jazdy na wprost bedzie się coś tłukło a na równej nawierzchni podczas spokojnej jazdy na wprost wszystko bedzie OK. Takie objawy miałem niegdyś w unie i 2 tygodnie temu w zośce. W zośce skończyło się na wymianie dwóch końcówek i jedego drążka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Myślę że diagnostykę zawieszenia zrobisz na stacji gdzie robiłeś przegląd techniczny autka i zrobisz to raczej za darmo, tak jest w mojej okolicy. U nie jak zaczęło stukać na dziurach to pojechałem właśnie na stacje diagnostyczną i okazało się że łącznik stabilizatora padł.

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem-po nieszczęsnej zimie (raczej drogach).U mnie padły poduszki drążka łącznika stabilizatora i same łączniki stabilizatora.Koszty małe-zrobiłem i jak ręką odjął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie stuka lub hrubocze jak skręcam z lewej strony, nie sadze żeby to były końcówki bo były wymieniane mają jakieś 15 tyś km a dźwięk dobiega jak by z kolumny lub łożyska amortyzatora .Jutro jadę na szarpaki .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są stuki przy skręcaniu np. podczas ruszania czy to do przodu czy do tyłu to najprawdopodobniej łożyska mc`persona.

 

mam problem z moją Zafira w czasie jazdy dochodzą dominie regularne stuki z przodu ale kierownica mi nie drży w czasie jazdy na łuku stuki te się nasilają nie mam pojęcia co się dzieje

Zaczął bym od stacji diagnostycznej - chodź często nic nie wychodzi, a potem do mechanika na oglądanie, jak dalej nic to trza by rozbierać. A jak sprężyna?

 

 

U mnie też coś wali, kiedy przód przysiada na nierówności, czasem nie wali nic, czasem tłucze się jak tapczan, czasem na prostej drodze bez nierówności np. na autostradzie potrafi strzelić -dźwięk metaliczny, trochę taki jakby sprężyna.

W poniedziałek jadę na trzepaki, byłem u mechanika pooglądał (bez rozkręcania),

poszarpał, pokręcił i nic nie znalazł, sprężyny niby całe.

 

Słyszałem coś o poduszce amortyzatora - możliwe to?

Gumy stabilizatora odzywały się już w zimę trzeszcząc na progach zwalniających i większych nierównościach ale żeby tak waliły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności