Skocz do zawartości

Problem z kontrolkami


Gość siojba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moją asterką 1.4 16v benzyna 97r., a mianowicie kontrolki (ładowania,check engine i ręcznego jeśli jest zaciągnięty) nie gasną całkowicie (tzn. nie świecą się tak jak na zapłonie tylko się lekko jarzą) jak samochód jest zgaszony i nawet kluczyki wyjęte, ale jeśli włączę wycieraczki( które się nie włączają bo kluczyki są wyjęte) na ostatni bieg to kontrolki gasną całkowicie (może jakieś zwarcie się zrobiło???)... Podobnie jest z wyświetlaczem DID gdy przekręcę kluczyk na zapłon i cofnę to wyświetlacz nie gaśnie, ale gdy włączę wycieraczki i wyłącze to wyświetlacz gaśnie, natomiast jeśli zapalę samochód i zgaszę to wtedy wyświetlacz gaśnie normalnie.

I jeszcze pojawił się niepokojący dźwięk przy gaszeniu pochodzący z prawej strony spod schowka( tam jest chyba komputer o ile się nie mylę), dźwięk przypomina jakby cykanie( chociaż to nie jest najlepsze określenie) i podczas gdy samochód gaśnie występuje to cykanie i równo z nim wyświetlacz gaśnie i zapala się kilka razy...

Wszystko to pojawił się dzisiaj po demontażu zegarów(nie pierwszy raz demontaż był), i tu pojawił się kolejny problem a mianowicie po odpięciu większej kostki pojawia się dźwięk jak by jakiś silniczek się włączał dźwięk pochodzi jakby z okolicy bezpieczników, wcześniej tego nie było...

Troch to zagmatwane, ale mam nadzieję że ktoś z was będzie w stanie mi pomóc.

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Pon Kwi 12, 2010 17:18 ]

Problem sam zniknął:):)

Zdjąłem plastik zasłaniający plątaninę przewodów (pod schowkiem) i problem zniknął pomimo iż nic nie zrobiłem.

Przypuszczam że któraś z kostek nawala(pewnie jakiś stycznik wariacji dostał) ;p

Wcześniej odpiąłem większą wtyczkę od zegarów i przestawiłem włącznik wycieraczek na pierwszy bieg, i ten 'chyba stycznik' dostał wariacji, załączał się i włączać i wyłączać cały czas włączając tym samym wyświetlacz did i pompkę paliwową na zmianę...

Jutro jadę na diagnostykę może powiedzą coś ciekawego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam pytanie jestem pośiadaczem Astry G 1.7 DTI słabo jest podświetlana tablica obrotomierza i prędkościomierza oraz nie pokazuje mi podczas przekręcenia kluczyka czeku czy to jest jakaś wada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności