Skocz do zawartości

Angel Eyes Homologacja E11 Ksenon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuzszego czasu przyglądam się różnym lampom z ringami soczewkami itp. na allegro. Oraz innymi akcesoriami związanymi z oświetleniem. Jest kilka spraw które mnie nurtują a ciężko się do nich dostać. I teraz tak:

1. Gdzie szukać przepisów mówiących o tym jakie światła mogą byc stosowane w aucie (np. LEDy dzienne, soczewki, ksenon)?

[ nie chce słuchać wykładów jak to dowodzik może sie ulotnić po przeróbkach, tylko szukam konkretnych przepisów, konkretnych stron, dokumentów, a nie takich z głowy wyciułanych - bo policjant powiedział]

2. Wiem, że E11 to oznaczenie homnologacyjne z Wielkiej Brytani - czyli tam lampy dostały homologacje, a samo E oznacza, że dopuszczone do ruchu w EU. Ale z tego wiem wiem to w UK światła świącą na lewo a nie prawo. Jakie oznaczenie o tym mówi i jak E11 ma się do polskiego dowodu rejestracyjnego?

3. Wiem też, że chcąc mieć ksenony muszę mieć klosz z oznaczeniem DC dla świateł mijania. Czy takie reflektroy były montowane w Corsie fabrycznie i czy te na allegro faktycznie są oryginalne (niestety na zdjęciach nie dopatrzyłem sie żadnych oznaczeń)?

4. Jak na tle tego wszystkieo wypadają Angel Eyes Sonar i FK, ktoś ma te lampy i może powiedzieć jakie maja dokładnie oznaczenia?

 

PS. Nie mam zamiaru oślepiać innych. Szukam generalnie podstaw i źródeł prawnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74878&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl/artykul/auto-ze-swiatlami-do-jazdy-w-dzien-spala-mniej-23487.html

... może znajdziesz to co Cie interesuje ... :(;];]

 

P.S. W profilu powinno być chyba - 140 tkm ... czy sie mylę :mrgreen::(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego kkm:

... niegramatyczny układ - powtórzenia rażą w oczy ... już masz jedno k jako kilo-metr ... jesli rozmawiasz o przebiegu auta to mówisz o kilokilometrach :urodziny::urodziny: czy o tysiącach kilometrów :urodziny::urodziny:

mi chodziło o coś takiego

... suche prawo - komentarz i konkretniej napisane jest chyba w moich linkach, ale niech będzie ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego kkm:

... niegramatyczny układ - powtórzenia rażą w oczy

 

Pewnie masz racje :urodziny:

mi chodziło o coś takiego

... suche prawo - komentarz i konkretniej napisane jest chyba w moich linkach, ale niech będzie ... pozdro ...
Ale właśnie o to chodzi, praktycznie nigdzie nikt nie podaje ani skąd dany przepis wziął ani jak on dokładnie brzmi i w jaki sposób jest powiązany z innymi przepisami/prawem. Jak Cie policjant zatrzyma to mu powiesz, że koleś na jakiejś stronce napisał ze tak można i basta? Ja tam sądzę, że lepiej poprzeć się konkretnym przepisem. Dlatego szukam konkretów, a nie lania wody, na forach ludzie piszą różne (czesto sprzeczne) rzeczy, a połowa i tak nic nie zrobi jak im pałarz dogada.

Przykład z artykułu: "Przepisy określają specjalne parametry świateł dziennych ECE R87."

Ale jakie przepisy skąd je wziąć, gdzie szukać i jakie to parametry? Takie rzeczy chcę wiedzieć :urodziny:.

Aczkolwiek komentarz się przydaje. Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej poprzeć się konkretnym przepisem

Takie rzeczy chcę wiedzieć

... dokładnie - nie było wszak mowy o tłumaczeniu się ale o chęci łyka wiedzy :):) (sorry - była mowa - nie doczytałem ... :?: )

... warto znać przepisy - policja ich nie zna i zawsze można a nawet trzeba podeprzeć się numerem artykułu lub rozporządzenia ...

na forach ludzie piszą różne (czesto sprzeczne) rzeczy

... niestety masz rację - najlepiej gdy user pisze ,, kolega mojego kolegi mówił ...'' - czasem to bzdura taka, że ... :):wino: pozdro ... i dzięki :wino::?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności