Skocz do zawartości

Astra F, wiązka przewodów, zdalny centralny zamek, pytanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie zbyt wiem pod jakim hasłem to wyszukać na forum więc proszę o wyrozumiałość jeżeli to się powtarza.

Mam dość specyficzne pytanie dotyczące OPLA ASTRY F.

Otóż gdzie prowadzą przewody z tego złącza zaznaczonego „X” na zdjęciu??

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3177364fcfbb3f49.html

 

Ściślej mówiąc na dole tego złącza pod osłoną plastikową idzie grubszy czerwony przewód +12 V i czy jest on gdzieś dalej zabezpieczony bezpiecznikiem??

Mam sterownik zdalnego sterowania centralnym zamkiem, ale akurat ta wersja nie ma bezpiecznika na przewodzie +12 V z tej centralki. Wg instrukcji powinienem się podpiąć z zasilaniem właśnie pod ten czerwony grubszy przewód z tego złącza.

 

Tak dla informacji czy można założyć bezpiecznik na ten przewód +12 od centralki i spokojnie podpiąć się pod ten przewód czerwony z tego złącza nawet jeśli już gdzieś dalej jest na tym grubszym czerwonym bezpiecznik założony?

Ten dodatkowy bezpiecznik od centralki będzie pełnił swoją funkcję??

Jakiej wartości ewentualnie powinien być?

 

Na pewno są osoby z większym doświadczeniem elektrycznym niż ja, które działały już coś w tym temacie i z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Darek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod osłoną plastikową idzie grubszy czerwony przewód +12 V i czy jest on gdzieś dalej zabezpieczony bezpiecznikiem?

Pewnie jest zabezpieczany wydaje mi się że bezpiecznik znajduje się w komorze silnika z prawej strony koło zbiornika z płynem chłodniczym pod plastikową osłoną .

Jest ich tam 6, pod uwagę bierz pierwsze 3 od lewej według schematu oznaczają tablice przyrządów (20A) a najlepiej wyjmuj po kolei o sprawdzaj czy jest prąd na tym czerwonym kablu , 4 to sterowanie silnikiem , 5 sygnał dźwiękowy, 6 ABS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzisiaj założyłem instalacje zgodnie z instrukcją i jak na razie działa. Otwiera, zamyka z pilota.

Założyłem też dla pewności gniazdo z bezpiecznikiem 15A na przewodzie +12 V z centralki. Jakby co to wypinam bezpiecznik i zdalne sterowanie odłączone, a tak by trzeba ciąć kabelki, izolować. Jakieś tam zabezpieczenie centralki też jest w razie co.

Koszt gniazda z bezpiecznikiem 15A - 4 zł w sklepie motoryzacyjnym.

Inne centralki zdalnego sterowania już są zabezpieczone fabrycznie bezpiecznikiem 15A, więc myślę, że będzie ok ta moja kombinacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności