Skocz do zawartości

Amortyzator - duży problem


Gość Michal0707

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michal0707

Amortyzator rozerwał kielich który go trzyma i przebił się na wylot, mam problem jak to naprawić, amortyzator żadną siłą nie chce się odkręcić (zardzewiałe śruby), kielich również jest bardzo skorodowany i praktycznie się cały rozwala, jak to zrobić i ile może to ewentualnie kosztować u mechanika lub blacharza?

 

zrobiłem kilka zdjęć

 

całe nadkole

 

Dołączona grafika

 

 

amortyzator przy piaście koła

 

Dołączona grafika

 

 

skorodowany kielich

 

Dołączona grafika

 

 

trochę nie wyraźne, końcówka amortyzatora

 

Dołączona grafika

 

 

dziura w kielichu widziana z bagażnika

 

Dołączona grafika

 

 

dziura w kielichu widziana od dołu (koła)

 

Dołączona grafika

 

 

tak amortyzator przebił sie przez kielich, widok z bagażnika

 

Dołączona grafika

 

 

PS. mam Corse B z 1996

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny dobry klucz

i albo się urwie śruba albo wykręci

dodatkowo wcześniej zlej to jakimś odrdzewiaczem

 

Ca do do kosztów dorobienia kielicha - musisz pytać na miejscu jakiegoś blacharza,

bo jeden przykładowo zawoła 200 a inny 400

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal0707

Mocny dobry klucz

i albo się urwie śruba albo wykręci

dodatkowo wcześniej zlej to jakimś odrdzewiaczem

 

Ca do do kosztów dorobienia kielicha - musisz pytać na miejscu jakiegoś blacharza,

bo jeden przykładowo zawoła 200 a inny 400

ale raczej powinno się to chyba zmieścić w 500zł :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal0707

pytanie, możesz sam dojechać do blacharza ? czy auto na lawetę ?

mogę sam spokojnie dojechać do blacharza, jeżdżę już na samej sprężynie tydzień :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie, możesz sam dojechać do blacharza ? czy auto na lawetę ?

mogę sam spokojnie dojechać do blacharza, jeżdżę już na samej sprężynie tydzień :lol:

ignorancja to błogosławieństwo :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dario19823

kolego to nie tak chop jak ci sie zdaje . po pierwsze bedziesz musiał rozebrac cała tapicerke od wnetrza samochodu a tam jest o cholery roboty. Wymienia sie cały kielich , ale wpierw musisz go miec najlepiej wyciac go od innej corsy po wypadku po cenie złomu. Dobry blacharz połautomat i naprzód . Teraz musisz ustawic wysokosc tego teleskopu to nie tak ze jedna stona bedzie wyzej stała a druga nizej .Według mnie a tej główki juz nie odkrecisz go pogniesz amortyzator jak go złapiesz jakimis szczypcami. Ja bym ci to zrobił za 100. Nara tylko ja jestem z opolskiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal0707

kolego to nie tak chop jak ci sie zdaje . po pierwsze bedziesz musiał rozebrac cała tapicerke od wnetrza samochodu a tam jest o cholery roboty. Wymienia sie cały kielich , ale wpierw musisz go miec najlepiej wyciac go od innej corsy po wypadku po cenie złomu. Dobry blacharz połautomat i naprzód . Teraz musisz ustawic wysokosc tego teleskopu to nie tak ze jedna stona bedzie wyzej stała a druga nizej .Według mnie a tej główki juz nie odkrecisz go pogniesz amortyzator jak go złapiesz jakimis szczypcami. Ja bym ci to zrobił za 100. Nara tylko ja jestem z opolskiego

a ja ze śląskiego :lol:

 

ja raczej sam tego nie będę robił, dla mnie jest ważne aby ta naprawa zmieściła się w 500 zł, bo sprzedaję to auto za miesiąc lub dwa, a nie chce go sprzedawać ze zepsutym resorem, bo cena by mocno spadła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności