Skocz do zawartości

Kadett dużo pali


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam już tego dość, parę dni temu zatankowałem za 43 zł (ponad 9l) i jeżdżąc, co prawda tylko w mieście, ale spaliłem to przez 80 km :lol: Cały czas mi tak dużo pali. W zimie raz nawet spalił 15l/100. Myślałem ze to może być wina walniętej sondy lambda dlatego wymieniłem ja na oryginalna BOSHA i zresetowałem ustawienia kompa. Nic nie dało, dalej dużo pali. Co może być przyczyna tak dużego zużycia paliwa? Nie mam żadnego gazu, mechanik mój mi powiedział ze silnik jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Styl jazdy wydaje mi się że mam oszczędny, nie katuje go, biegi zmieniam już przy 2.5tys obrotów. Jak najmniej używam sprzęgła, dojeżdżam do skrzyżowań na biegu itp...Proszę pomóżcie bo już nie mam kasy co tydzień tankować go za 50 zł :lol:

 

Wstawiłem rodzaj silnika/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navy, cześć,

 

proponuje co to znajdziesz na tym forum i co osobiście mi pomogło. Zalej auto do pełna, zacznij jeździć i jak wskazówka będzie w połowie to zatankuj do pełna i oblicz spalanie. Wtedy można się zastanawiać czy dużo pali czy mało.

Miałem podobny problem rok temu, po kupnie auta. Wymieniłem rozrząd, filtry (jeszcze nie wszystkie) i spalanie mam 7,7 w zimie możne 8,2 a w trasie 5,7/100 km

 

Nie masz żadnych błędów na kompie ? co dokładnie wymieniłeś w aucie, świece, kable WN ? silnik ma odpowiednia temperaturę ?

 

Auto nie jest pierwszej wiosny więc też nie ma co oczekiwać cudu :lol:

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne ze auto nie jest młodzieńcem ;d ale miło by było jakby nie zasysał mi wszystkich pieniędzy ;D w aucie wymieniane rok temu były świece, kableWN, kopułka, uszczelka pod głowicą. a niedawno aku, silniczek krokowy, lambda, palec rozdzielacza. Czyszczono wszystkie styki. Odpala po 2 sek. Temperature chyba też ma okej, po ok 2 min jazdy już wskazówka 'dotyka' białego pola, potem oscyluje w granicach 0,5 - 3/4 skali. Błędów na kompie nie ma żadnych. Od czasu wymiany sondy lambda nie widziałem już żółtej kontrolki. Czy może gdzieś przewody paliwowe się przetarły, gdzie najczęściej może się to dziać? Na co zwrócić uwagę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdź czy nie masz słabej pompy paliwa, dziury w baku, a jeżeli chodzi o węża to najbardziej narażony jest ten od pompy do filtra, mi osobiście ten wąż pękł, ale wtedy by pachniało ci benzyną w aucie. W poprzednim moim kadecie, spalanie było bardzo duże (17l/100km) gdyż nie dopalał na 1 gar i przelewał do wydechu,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

oddałem auto do mechanika i powiedzial ze przewody sa okej. Mowi ze mam zaspawana regulacje monowtrysku (jakas srobka za jakas gumka) i mi go calkowicie zalewa. Nie ma mgielki tylko po prostu leje paliwo. Przez to ma niezlego kopa ale tez duzo pali. Juz kupilem nowy monowtrysk i jutro jade spowrotem do mechanika niech mi go zamontuje. Mam nadzieje ze juz nie bede musial kupowac karnetu na stacje benzynowa ;d

 

[ Dodano: Wto Maj 04, 2010 11:52 ]

niestety wymiana calego monowtrysku nic nie dala, dodatkowo sam musialem wymienic jeszcze silniczek krokowy bo panom z warsztatu sie nie chcialo wymienic (tego ktory kupile wraz z monowtryskiem byl walniety) i auto na starcie mialo 500 obr i swiecil sie check engine(blad35). po wymianie silniczka zresetowalem kompa i chcialem nastroic go na nowo (odpalilem silnik, poczekalem ze 25 min az sie wentylator wlaczyl i wylaczylem silnik (bylo ze 10-12 *C na dworze). przejechalem 35 km i znowu zżar paliwa za 40 zl :/ Prosze pomozcie. Przy okazji na jakiej podstawie na zimnym silniku dawkuje paliwo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Vox Driver

Kolega ma racje z tym tankowaniem auta. Można w ten sposób zlitrażować auto. Spalanie wychodzi czarno na białym lecz trzeba mieć wzmiankę na ciepły lub zimny. Jeżdżę Astrą F 1.4 60 kM autko mało paliło, mieściłem się w 7 litrach a na trasie to co paliło było śmieszne 190kM za 11 litrów. Kiedy spalanie skoczyło do 9-10 litrów wymieniłem lambde. To w sumie nic nie dało. Na pracującym silniku zerknąłem do przepustnicy, podczas gazowania silnika na moje oko mono wtrysk leje. Nie rozpyla paliwa, nie ma popularnie zwanej "mgiełki". Pytanie. Czy dam rade wymienić sam wtryskiwacz? bez całej przepustnicy?? Na Allegro ciężko o sam wtryskiwacz nowy. Używki nie chce. Kupowanie kota w worku. Pomóżcie. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dam rade wymienić sam wtryskiwacz?

Dasz radę.

Wystarczy wypiąć wtyczkę, odkręcić blaszkę mocującą wtryskiwacz i juz.

 

W przyszłości zadawaj pytania dotyczące Astry we właściwym dziale modelowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności