Skocz do zawartości

miska olejowa w oleju ?????


Gość jacek_lbn

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kilka dni temu kupiłem vectre a 1.6 gls z gazem

pierwsza rzecz jaka mnie niepokoi to taki dziwny dziek jakby jakieś łożysko było na wykończeniu jest to takie jakby judłanie nie wiem jak to powiedzieć pewnie będziecie wiedzieli o co chodzi

druga sprawa własnie zauważyłem ze miska olejowa jest mokra od spodu i trochę pobryzgało silnik

chociaż żadnych plam oleju nie zostawia no ale nie wiem czemu tak się dzieje

i trzecie to jak skręcę kierownica na maksa w prawa to taki tez dosyć dziwny dziwek jest prośże o pomoc nie wiem co robić czy na biegu gonic samochód żebym się nie wpakował w ogromne koszty czy koszty naprawy nie będą duże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie będziecie wiedzieli o co chodzi

... no ciekawe skąd mamy to wiedzieć ... :beer::beer: opis jest taki sobie ... skąd dochodzi ,,judłanie'' :beer: z koła, skrzyni biegów - z tyłu, z przodu :beer::beer:

miska olejowa jest mokra od spodu

... a powyżej miski jest sucho :beer::beer: to uszczelka misy jest do wymiany ... aby się upewnić umyj silnik preparatem do mycia silników + pędzelek ...

jak skręcę kierownica

na maksa w prawa to taki tez dosyć dziwny dziwek jest

... masz wspomaganie :beer::beer: to dolej olej :wink:;p:beer: pozdro ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy misce możesz też sobaczyć śrubę do spuszczania oleju może ktoś nie dokręcił do końca

albo jak mówi kolega uszczelka

przy wspomaganiu może być olej albo pompa na wykończeniu też mam coś takiego pasek wymieniłem i dalej to samo ale się tym nie przejmuję jak padnie to będę wiedział co :wink:

opisz ten przypadek z tym judłganiem ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyj do czysta miskę olejową wtedy będziesz widział czy cieknie z korka czy uszczelka, ten dziwny dźwięk gdy się skręci kołem może być przegub na wykończeniu, sprawdź czy osłona jest cała. Jak nie to 100% do wymiany. Te 'judłanie' musisz bliżej określić , bo wiesz ciężko powiedzieć może być i jakieś ptoki zamieszkały pod maską i one se judłają , ćwierkają i pitolą. :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdzę i dam znać co i jak

 

[ Dodano: Sob Kwi 24, 2010 12:43 ]

witam ponownie

ile może kosztować uszczelka pod pokrywę zaworów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Przemo1404

Co do judłania sprawdź rolkę od napinacza oraz rożyska w alternatorze u mnie to dawało o sobie znać ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności