Skocz do zawartości

Dziwny "terkot" w lewym kole


Gość martin77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio zauważyłem dość dziwny i niepokojący mnie odgłos dochodzący z okolicy przedniego, lewego koła - trudno slownie oddać to co z niego dobiega, ale nie są to ani stuki, ani skrzypienia czy piszczenia - najbardziej trafne słowo to chyba "terkot". Probówałem nagrać telefonem ten dźiwięk podczas jazdy, ale niestety z marnym skutniem...

 

To co jest zastanawiające to powtarzalność z jaką pojawia się terkotanie (nie występje on non-stop). Rano po odpaleniu auta i ruszeniu wszytko jest OK, po przejechaniu 3-5 km pojawia sie terkot, ktory utrzymuje sie jakis 1-2 km po czym znika i przez resztę drogi do pracy już sie nie pojawia (trasa to ok. 25km). Podobnie, gdy wracam: ruszam - cisza, przejadę parę km zaczyna terkotac po czym przechodzi i do samego domu znów szystko OK.

 

Jako, że do i z pracy jeżdzę tą samą trasą terkot pojawia się i znika w bardzo podobnych miejsach...

 

Terkot występuje przy szybszej jeździe powyżej 30km/h - gdy toczę się powoli jest OK. Wsiśnięcie sprzęgła podczas jazdy minimalnie zminiejsza terkotanie ale nie ustępuje ono całowicie...

 

Może ktoś ma jakiś pomysł co to może być...?

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgłos dochodzący z okolicy przedniego, lewego koła

... jesli sądzisz to podczas jazdy - 99% się mylisz ... zapewne będzie to prawa strona ...

po przejechaniu 3-5 km pojawia sie terkot

... ja bym stanął, zajrzał pod auto, a nawet podniósł auto i pokręcił kołem ... może zlokalizujesz lepiej miejsce ...

co to może być...?

... to wie tylko Twoja AH - ale my go dorwiemy :wink::lol: pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to praw strona ale wydaje mi się jednak, że to lewa...

 

Dziś znów powtórka z rozrywki - rano start, przejechalem 3km i trrrrrrrrr..... :shock:

Tym razem zatrzymałem się, ruszyłem i terkot już się nie pojawił... dziwne to dość...

 

Zrobię oczywiśćie tak jak mówisz, może uda mi się zlokalizować co to... choć jeśli występuję to w taki dziwny sposób to obawiam się, że może być ciężko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się jednak, że to lewa..

... widzisz - zaczynasz wątpić, z byłeś ,,pewny'' ... :shock:

obawiam się, że może być ciężko...

... no niestety - nieraz z takimi ,,defektami'' trzeba czekać aż się coś urwie - wtedy jesteś pewny :)

... na odległość możemy tylko przypuszczać ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość majkel2304

Witam,

 

Mam praktycznie identyczny problem jak kolega martin77, tzn z okolicy prawego kola dochodzi i roznosi sie po desce rodzielczej dziwny terkot (jakby plastik tarl o plastik). Podbnie jak u kolegi martina77 rano po odpaleniu samochodu cisza nic nie terkocze dopiero po przejchaniu jakis 3 km slychac terkot i slychac go przy predkosci powyzje 30 km/h.

 

Czy martin77 bądź ktoś inny jest mi w stanie pomoc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności