Skocz do zawartości

Porysowany zderzak- co dalej??


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM,

Jestem tutaj pierwszy raz wiec prosze nie odsylac mnie do wyszukiwarki gdyz mam juz metlik w glowie.

Moje pytanie odnosnie tylnego zderzaka. Otoz jest gleboko porysowany - w kilku miejscach glebokie rysy az do plastiku oraz dwa mocne zadrapania na szerokosc 2cm - z tym ze pod naporem innego auta plastik starl sie tak ze powstalo male wybrzuszenie na lakierze.

Chcialbym to sprobowac zrobic sam, ale nie jestem pewien co musze kupic, gdyz jedni mowia ze na plastik sie nie daje wypelniacza inni ze sie daje itp, itp wiec chcialbym zeby ktos mi napisal co kupic do plastikowego zderzaka i jak naprawic krok po kroku.

Mam jeszcze problem z okresleniem koloru tzn colour code:

Na drzwiach na metalowej plytce mam kod 4CU XXJV i jest to kolor ultra blue, jednak nie jestem pewien czy to wlasnie jest kod gdyz na pewnej stronie internetowej wprowadzilem dane zeby okreslic kolor oraz wpisalem ze kolor w ksiazce jest ultra blue i znalazlo mi ze moj kod koloru to L21B 4CU. Wiec te dwa kody sie roznia od siebie ale moze to nie ma znaczenia gdyz to co sie pokrywa z kodu to 4CU - to wlasnie moze to jest kod kolory i reszta znakow sie nie liczy?

Ogolnie mi chodzi jednak o to co uzyc aby naprawic ten zderzak. |Wiem tylko tyle ze potrzebuje farby oraz lakieru.

Bede wdzieczny za informacje. Dodam ze mieszkam w UK wiec taka naprawa jest cholernie droga dlatego sprobuje samemu :shock:

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w UK ale ja jak dorabiałem lakier to odkręciłem klapkę wlewu paliwa i udałem się z nią do firmy gdzie dorabiają profesjonalnie lakier. W ten sposób dorobiono mi lakier. Musisz wziąć pod uwagę że lakier po pewnym czasie pod wpływem warunków atmosferycznych płowieje i traci swoją głębię, więc dorobienie po kilku latach lakieru w/g oznaczenia na słupku mija się z celem.

Co do naprawy zderzaka może taki tutorial będzie Ci pomocny:

http://forum.opel24.com/zderzaczek-vt6315.htm?highlight=szpachlowanie+zderzaka

Ale czy nie lepiej na szrocie w UK kupić używkę (w Twoim kolorze) ponoć chodzą za bezcen :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa jakies pasty ponoc co moga zlac sie ze swierzo malowanym lakierem + polerka.

Myslalem o dorobieniu lakieru ale tutaj nie za bardzo wiem gdzie sie udac :beer: poszukam w necie - moze cos znajde.

-Jak Ci dorabiali lakier to nabili ci do puszki? ze miales aerozol?-spray?

A lakier z zakretki wlewu-paliwa to chyba tez troszke inaczej sie starzeje? gdyz jest wewnatrz jesli masz na mysli obok gwintu a na zewnatrz lakiej z karoserji tez chyba inaczej bedzie wygladal? W kazdym razie dzieki za info - poszukam jakiejs lakierni ewentualnie udam sie do opla tzn vauxalla :beer: i moze oni wezma kompa i dobiora lakier. A jak nie to wysle kod do goscia i mi namiesza:)

Wracajac do sedna tematu... Czy nie wiesz-wiecie jak przygotowac zderzak do malowania? jest plastikowy. Czy trzeba podklady jakies itp? czy zedrzec papierem -psiknac farba a potem lakierem? prosilbym o jakis szczegolowy opis gdyz jestem laikiem ale jak sie podejme malowania to chce byc 100% przygotowany - przynajmniej teoretycznie:) jak nie wyjdzie to trudno ale napewno bedzie wygladac lepiej niz teraz :beer: (chyba) :wesoly:

Pozdrawiam :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lakier z zakretki wlewu-paliwa to chyba tez troszke inaczej sie starzeje? gdyz jest wewnatrz jesli masz na mysli obok gwintu a na zewnatrz lakiej z karoserji tez chyba inaczej bedzie wygladal?

Pisałem o klapce od wlewu paliwa a nie o korku wlewu paliwa :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności