Skocz do zawartości

Wymiana oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz_760301

silnik sprawuje sie idealnie, rowna praca

silnika, nie ma wyciekow nie dymi- jedynie przy odpaleniu silnika ale to dosłownie przez 2s

a ja bym to naprawil i dopiero myslal o oleju

.

Co byś naprawił :mad: jak silnik w zimę - najgorsze warunki pracy dla diesla - dobrze funkcjonuje

 

W takich przypadkach zaczyna się od oleju bo w zależności od niej, silnik spala jednego ZERO a innego 2 litry. Kolega, być może, kupił "lewy" olej a ty go chcesz namówić na kapitalkę silnika :cry::spoko:

 

Nie ma sensu się licytować - trzeba wymienić olej na taki z pewnego źródła, o dobrych parametrach termicznych i obserwować. Przypominam, że norma Opla na spalanie oleju to 7 l /15 tyś km.

 

P.S @ Przemek - sprawdź jeszcze, czy nie bierze Ci oleju trawersami - sprawdzasz filtr paliwa, i jak wkład jest mocno czarny to trawersy do sprawdzenia i w razie ich nieszczelności wymiana i płukanie zbiornika paliwa, bo uszkodzisz sobie pompę wtryskową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisanie o 7 listrach na 15 tys. to smiech na sali.

Na pewno warto wyśmiewać innych?

Nie wiem jak wygląda sprawa w nowych modelach ale jeszcze jakiś czas temu norma zużycia oleju u Opla wynosiła 0,7litra na 1000km.

Wystarczy policzyć i wiadomo, że zużycie na poziomie 7 litrów na 10tys.km mieści się w normie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Nie ma silnika, ktory bierze "zero" oleju. Kazdy cos bierze, ale pisanie o 7 listrach na 15 tys. to smiech na sali.

Nie śmiech na sali tylko norma jaką producent przewidział w zużyciu oleju na tys. kilometrów a wynosi ona 0,5-0,6 l. A zresztą nie tylko opel taką normę przewiduje ale większośc producentów silników :wino:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Pawelek82B

Zgadzam się że każdy silnik musi swoje wziąć, a zwłaszcza z turbiną. Ja swojemu dolałem ostatnio prawie 2l, na 15tys. Teraz przeszedłem na olej GM i zauważyłem zmniejszenie apetytu na olej (GM 10W40). Nie ma co panikować że troszkę sobie dobiera. Tak ma być i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego tematu ale nigdzie tu na forum nie znalazłem odpowiedzi.

Mam w swojej Astrze H 1,7 CDTI z 2004 r. silnik zalany olejem GM 10W40 (109000km). Niedługo wymiana i i pytanko: czy stanie się coś jak zaleję go syntetykiem? Jeśli nic to jaki polecacie? Dodam tylko ze rocznie przejeżdżam około 15 tyś i poziom oleju jest identyczny jak po wymianie. Czy w ogóle jest sens coś zmieniać? A pytam dlatego, że wydaje mi się, ze silnik zbyt głośno "klepie"... może zmiana oleju coś pomoże. Z góry dzięki za odp. Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie ciekawi co ma do tego rozrząd ( z resztą wymieniony ok 13 tys km temu)?

"Klepanie", "klekotanie"... o to samo chodzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem przed wymianą oleju dotychczas jeździłem na edge 5w40 i myślę spróbowac czegoś innego. gdzieś czytałem że na texaco podobno silnik ciszej pracuje ale na jakim texaco syntetycznym do td??? Nie mogę znaleźć syntetyka Texaco do turbiny. Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności