Skocz do zawartości

Wstawiana klimatyzacja - problem z elektryką.


Gość TomekZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

dostałem od dziaka Astra II 1,4 16v...w wersji SB (super bieda) i posatnowiłem troszke w nią włozyć. wstawiłem elektryczne szyby centralny zamek i czas na klimatyzacje.

Walka z klima trwa od sierpnia 2009, aktualnie już działa...tzn chłodzi. wczesniej były problemy ze szczelnoscią itp....ale od 2 dni od nabicia chłodzi więc jestem dobrej mysli. Włączam ją jednak na pare min bo się boję.....mechanik (wiejska złota rączka) nie podłączył w niej jeszcze czujnika ciśnienia....bo chyba nie wie jak. twierdzi jednak ze klima puki co może pracowac i nic się nie stanie....mi się jednak wydaje że spręzarka (któa jak narazie pracuje jak czołg) powinna sie wyłączyć po uzyskaniu odpowiedniego cis nienia. Prosze o radę, ewentualnie jakiś schemat, lub namiary na osobę która poprawi tą elektrykę....jestem z Lubina na dolnymslasku.

 

pozdrawiam i z góry dziękuje

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2 dni od nabicia chłodzi więc jestem dobrej mysli

Przed napełnieniem czynnikiem powinna być koniecznie wykonana próba szczelności min. 30 minut inaczej napełnianie niema to sensu

 

mechanik (wiejska złota rączka) nie podłączył w niej jeszcze czujnika ciśnienia....bo chyba nie wie jak. twierdzi jednak ze klima puki co może pracowac i nic się nie stanie

Czujnik musi być koniecznie podłączony, gdy wzrasta ciśnienie w układzie, powinien włączyć się wentylator na skraplaczu(skraplacz robi się wtedy gorący)

jeśli się nie włączy grozi to poważnym uszkodzeniem układu.

 

sprężarka (któa jak narazie pracuje jak czołg)

 

 

sprężarka nie powinna tak pracować sprawdź łożysko koła pasowego może przez to tak hałasuje

 

powinna sie wyłączyć po uzyskaniu odpowiedniego cis nienia

 

powinna się wyłączyć kiedy:

schłodzi czujnik zabezpieczenie przeciw przemarzaniu w kabinie do ok 5 stopni

sam ją wyłączysz

ciśnienie niebezpiecznie wzrośnie

 

Zapodaj maila to Ci wyśle schemat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namiary na osobę która poprawi tą elektrykę....jestem z Lubina na dolnymslasku.

zajrzyj do działu warsztaty samochodowe i wybierz swoje województwo,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za zainteresowanie

 

próba szczelności (prózniowa) była robiona w zakładzie gdzie nabijają...może nie 30 min ale kilkanaście. Nie wykryto większej nieszczelności. teraz jest nabita z tym czymś fluo...co pod ultravioletem zobacze, więc jak przestanie schładzać to zerknę.

 

co do wentylatora, to chodzi on cały czas od momentu włączenia klimy....wiem, że nie za dobrze no ale bynajmniej nie zaszkodzi.

 

czyli teraz sprawa tego czujnika....ale z tym to sobie chyba nie poradze. bo najbardziej mi chodzi własnie o to niebezpiecznie wysokie ciśnienie(a jakie ono powinno być? po jakim czasie sprężara może je nabic? tak abym puki co wiedział ile mogę z niej korzystać....Pix, na pw maila podałem, dzięki.

 

sprawdzałem na początku dział warsztaty, ale nic nie zanalazłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności