Skocz do zawartości

Zamykanie auta


Gość angelika26

Rekomendowane odpowiedzi

Gość angelika26

Witam jesteśmy nowymi posiadaczami Astry 1.7 CDTI :P .Ostatnio mąż dał mi kluczyk zapasowy żebym mogła jechać autem wszystko było OK. z garażu wyjechałam podjechałam pod sklep i mój kluczyk nie chciał zadziałać ( okazało się bateria padła) , zamknąć mogłam tylko drzwi kierowcy na kluczyk , po telefonie do męża wytłumaczył mi jak mogę zamknąć pozostałe drzwi ( było to trochę skomplikowane przez telefon) ale zrozumiałam jak mam to zrobić .Drzwi zostały zamknięte wszystkie , ale klapa bagażnika dalej była otwarta i wlew do baku , tego już mi mą nie umiał wytłumaczyć przez telefon , ale i jak się okazało na miejscu też nie dał sobie rady. Wiec moje pytanie jest takie czy jest jakaś możliwość zamkniecia auta bez użycia elektroniki czyli normalnym kluczykiem mechanicznym :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to nie zadziałało zdalne sterowanie, tyle że piszesz że kluczykiem mogłaś zamknąć tylko jedne drzwi, a to znaczy że centralny zamek przestał działać. Ręcznie możesz zamknąć wszystkie drzwi i klapę (kluczykiem), wlewu nie zamkniesz. Proponuję sprawdzić bezpiecznik tak na początek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość angelika26

Z tego co zrozumiałem to nie zadziałało zdalne sterowanie, tyle że piszesz że kluczykiem mogłaś zamknąć tylko jedne drzwi, a to znaczy że centralny zamek przestał działać. Ręcznie możesz zamknąć wszystkie drzwi i klapę (kluczykiem), wlewu nie zamkniesz. Proponuję sprawdzić bezpiecznik tak na początek.

Tak nie działa pilot w kluczyku , kluczyk można tylko włożyć tylko do drzwi kierowcy pozostałe drzwi można zamknąć wkładając kluczyk koło zapadek , ale jak zamknąć klapę bagażnika ? NIe widzimy tam żadnej zapadki :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostałe drzwi można zamknąć wkładając kluczyk koło zapadek ,

to znaczy gdzie?bo nie kumam,a też się zdziwiłem,że moge zamknąć tylko drzwi kierowcy :drunk:

 

już wiem,pobiegłem sprawdzić i faktycznie,trzeba wcisnąć przy otwartych drzwiach kluczyk w szarą gumę do kliknięcia i zamknać drzwi

całe życie się człowiek uczy i niestety w astrze II było to lepiej rozwiazane,bo zamykając drzwi kierowcy zamykały się wszystkie,czy może to jest jakaś opcja wyposazenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z półroczna Astrą 1.3 ...to absurd , ze tak to rozwiązali...pisze do Opla...a co..? nie można stosowacv takich absurdalnych rozwiązań..xxxxxxxxxxxxxxxxx??!!

 

regulamin forum 3.1 zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostałe drzwi można zamknąć wkładając kluczyk koło zapadek ,

to znaczy gdzie?bo nie kumam,a też się zdziwiłem,że moge zamknąć tylko drzwi kierowcy :lol:

 

już wiem,pobiegłem sprawdzić i faktycznie,trzeba wcisnąć przy otwartych drzwiach kluczyk w szarą gumę do kliknięcia i zamknać drzwi

całe życie się człowiek uczy i niestety w astrze II było to lepiej rozwiazane,bo zamykając drzwi kierowcy zamykały się wszystkie,czy może to jest jakaś opcja wyposazenia ?

mozecie dac jakies foto tego albo konkretniejszy opis zeby wszyscy z tym problemem wiedzieli o co chodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość angelika26

Nie wiem jak dodać zdjęcie żeby pokazać te zapadki .

 

Ale znalazłem rozwiązanie :

Zatrzaskuje wszystkie drzwi otwieram drzwi pasażera i naciskam przycisk zamykania ( ten co jest wewnątrz auta) koło awaryjnych . Wszytko jest zamknięte :)

 

Do tego doszła moja żona , spytała się innego posiadacza takiej astry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności