Skocz do zawartości

Przeskoki na kierownicy ;/


Gość k4rolek1991

Rekomendowane odpowiedzi

Gość k4rolek1991

Witam.

Mam problem który tak mnie wkur..a że aż mnie nosi. zmieniłem któregoś dnia sam koła z zimowych na letnie i ku mojemu zdziwieniu przy małych predkościach do 70 przy skręcaniu kierownicą czuje przeskoki :drunk: jakby ktoś ją popychał powolutku :drunk: no IRYTUJE mnie to strasznie. PO 2 samochodem w granicach 60- 85 macha na boki. No wkur..a mnie to niesamowicie bo jadę po asfalcie a całym ciałem trzesie mi łydki się telepią i nie wytrzymuje :drunk:

Powiedzcie jak zniwelować ten problem.

dodam że koła wyważyłem potem i problem nie ustąpił...

Wymieniłem też sworzeń wahacza końcówki stabilizatorów i tuleje wahacza bo były uszkodzone. Dodam że koło pasażera przednie było tak dokręcone że nie szło go odkręcić inaczej niz młotkiem :drunk: I nie wiem czy sam mogłem coś zepsuć ale odkręcając koła kierownica sie zablokowała i te prawe koło było troszke skręcone a lewe stało prosto :drunk:

Pomocy

PS: macie jakieś pomysły na skrzypiący fotel kierowcy :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johnypierozek

elo. proponowal bym zrobic zbieznosc moze masz kola rozjechane na boki... zbieznosc u mnie kosztuje 50zl wiec podejrzewam ze to nie majatek a moze pomoc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadę po asfalcie a całym ciałem

trzesie mi łydki się telepią i nie wytrzymuje

rozumiem że facet co robił wyważanie kół sprawdził czy felgi są proste i opony nie mają guzów.

Wymieniłem też sworzeń wahacza końcówki stabilizatorów i tuleje wahacza bo były uszkodzone.

to może być przyczyna

te prawe koło było troszke skręcone a lewe stało prosto

kolega johnypierozek, dobrze radzi.

Gdy wymieniałeś koła to tarcze hamulcowe musiałeś ustawiać na otwory przed przykręceniem koła, czy tak jak powinno być tarcze są przykręcone do piasty śrubką. Czasami zdarza się że ktoś wcześniej próbował tą śrubkę odkręcić i niestety urwał ją a reszta została przy piaście, wówczas gdy źle się ustawi tarcze to niemiłosiernie telepie autkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johnypierozek

albo jeszcze raz wywarzyć kola tylko naprawde wywarzyc... mam kuzyna ktory jest przedstawicielem w michelinie i mowil ze njalpeije sie wywarza nastepujaco: spuscic powietrze do zera przekrecic opone na feldze o 10 do 30 cm na popowac do 3 4 barow a nastepnie spuscic do uzytkowego cisnienia... mowil tez ze malo kto tak naprawde wywarza ale warto przedstawic to osobie ktora by to robila...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności