Skocz do zawartości

Opel ASTRA F - Uszkodzony błotnik, uszkodzone progi


Gość Mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukając nadziei rozwiązania moich problemów, przywiało mnie również do tego działu. Pisze, gdyż pewnej nocy jakiś imbecyl (bo inaczej nie da się tego nazwać), trzasnął lewy bok mojego auta, uszkadzając reflektor i blachę pod nim, co w efekcie doprowadziło do zgięcia błotnika i przesunięcia się tego elementu ku drzwiom. W związku z tym między drzwiami a błotnikiem nie ma szpary.

 

http://photos.nasza-klasa.pl/47847/57/other/std/e62478d3ec.jpeg

 

http://photos.nasza-klasa.pl/47847/58/other/std/35bc24bbf7.jpeg

 

Niestety element ten jest zgnity i jedyną zasadną opcją jest wstawienie reperaturki błotnika. Panowie blacharze we Wrocławiu liczą sobie absurdalne kwoty za zrobienie tego. Ceny wahają się od 600 do 1200. Kiedy samochód jest wart.... 2000 zł.

Piszę, mając nadzieję na pomoc w rozwiązaniu problemu. Może ktoś zna blacharza, który zrobiłby mi to za nieduże pieniądze? Dodam, że auto jest sprawne techniczne. Drzwi się otwierają, zamykają.

 

A drugi problem to nieszczęsne progi. Są pognite. Wymiana kosztuje od... 250 zł do 400 we Wrocławiu!!! Proszę Państwa o pomoc. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzucaj takich linków które nie działają

Błotników nie widzimy więc nie ma co zgadywać który to i jak jest uszkodzony

 

Koszt jak za progi to drogi nie jest i nie łudź się że ktoś za 100zł będzie do tego siadał

a to że auto jest warte tyle czy tyle to nie ma znaczenia - robota jest ta sama a nawet gorsza, bo może się okazać że nie będzie do czego go przyspawać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj

u nas za wymianę progu na git (malowanie, konserwa) z materiałem to koszt 400-500zł

Ciekaw jestem jak za te 100zł byłoby to zrobione i ile rdzy zostałoby pod nim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj

Nie żartuje.

Pisałem tylko o koszcie wymiany bo o tym pisano w w tym temacie

Wymiana kosztuje od... 250 zł do 400 we Wrocławiu

Do tego dochodzi malowanie, konserwacja oraz oczywiście cena samego progu.

 

Ciekaw jestem jak za te 100zł byłoby to zrobione i ile rdzy zostałoby pod nim

Samochód w którym wymieniono oba progi po 100 złotych za stronę ma się świetnie już od 2 lat, gwarantuje Ci to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod progami (wewnątrz) są wzmocnienia, często gęsto są już naruszone przez ząb czasu

jeśli przyszło by je reperować, czyścić, zabezpieczyć i należycie spasować, wstawić próg (wcześniej wyciąć) to zajmie to trochę czasu

- jeśli jakiś józiu czy gienek dzierga sobie w garażu na czarno to może coś za-rzeźbi,

ale jeśli ktoś ma koszty dzierżawy, zus-u, itd to nie będzie robił na same opłaty - wymiana progu to nie godzina pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem skąd biorą się koszta i doskonale wiem jak wygląda wymiana progu.

Tyle, że ja nie mówię o Gienku czy innym Zdziśku stukającym młotkiem w stodole.

No ale nie dyskutujmy już o kosztach czy cenach, ludzie różnie cenią swoją prace, różnie ją wykonują a jakość wcale nie musi rosnąć wraz z ceną za usługę.

 

Wracając do problemu kolegi to masz rację, koszt naprawy nie jest zależny od wartości samochodu, jest taki sam jak dla samochodu dużo młodszego i wartościowszego.

Myślę sobie, że przy kosztach które kolega podał naprawa tej Astry jest nieopłacalna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wspomniałem chyba. Po wyskoczeniu błędu, proszę kliknąć raz jeszcze enter na link w przegladarce wtedy ujawnia sie wam zdjecia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w taki sposób działają linki.

Co do naprawy-chcesz długo jeździć tą Astrą czy zamierzasz wkrótce się pozbyć?

Jeśli nie masz zamiaru długo posiadać to zrób to napraw te szkody jak najtaniej i sprzedaj.

Inaczej szkoda ładować taką kasę o jakiej wspominałeś w naprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności