Skocz do zawartości

Y22DTR z PSG16 zdycha ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam już serdecznie dość :drunk: . Kupiłem autko miesiąc temu z Włoch (przebieg 171000 100% pewny) . Oczywiście olej w silniku wymieniony + wszystkie filtry, pojęździłem 2 tygodnie i zaczęło się :drunk: Jadąc i trzymając go w zakresie obrotów 1800-2200 chwilami delikatnie go poszarpuje i obrotomierz "pływa"(jak cieplejszy mniej odczuwalne). Myślałem że mi gira tak lata na gazie, ale na tempomacie to samo. Stojąc na postoju i dodając gazu tego nie ma lub płynnie przyspieszając tak żeby przejść ten zakres obrotów też nie ma tego szarpania. Myślałem że zasyfiony (wlałem STP), przewody powrotne z wtryskiwaczy były zetlałe więć wymieniłem na nowe(podziękowania dla "brzozy" za instruktaż), EGR chodzi płynnie (zapodałem mu wd-40). Szukałem po necie, ale nie mogę nic podobnego znaleźć. Byłem u kilku mechaniorów (każdy mówi że motorek bardzo ładnie i żywiutko pracuje)i na kompie ale żadnych błędów nie ma. Autko oprócz tego śmiga dobrze , przyspiesza bez zająknięcia na pełnym zakresie obrotów, nie puszcza ani dymka, pali na "dyg" no i zalewana albo ekodieslem albo vervą. Jeszcze jedno bo wszystko może mieć znaczenie- czasem odpala mięciutko, a czasem przy odpalaniu i gaszeniu jak dupnie to mało z poduszek nie wyskoczy. Proszę o wszelaką pomoc bo jak już napisałem we wcześniejszym poscie w temacie diesli jestem "Pan zielonka".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam dokładnie to samo jeżdże juz tak około dwóch lat odwiedziłem wszystkich mechanikow w mojej miejscowości i każdy rozkładał ręce więc się poddałem. kiedyś pisałem taki temat i było zero odzewów . Może teraz ktoś pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hadzii123 dzięki za zainteresowanie, ale jak napisałem wyżej w dieslach jestem "Pan zielonka :urodziny: " więc gdzie i jak to się je? Poprawka już znalazłem temat o czyszczeniu, ale czy aby to może być :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik masz po prawej stronie kolektora dolotowego (zaznaczyłem na fotce), pod spodem jest dźwignia która porusza klapami, włóż tam rękę i palcami przesuń tę dźwignie do góry powinna się bez problemu ruszać.

http://img217.imageshack.us/img217/7903/klapy.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera już myślałem że to może to będzie :mrgreen: (poczyszcze sobie w jakiś sobotni dzionek przy browarku) ,ale niestety dźwigienka porusza się leciutko jednym palcem :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szarpał podczas przyspieszania.Po wymianie przepływki minęło.Też żadnego błędu...Ale stara przepływka fałszowała widocznie dane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szarpał podczas przyspieszania.Po wymianie przepływki minęło.Też żadnego błędu...Ale stara przepływka fałszowała widocznie dane.

Też może być przyczyną, można też sprawdzić zawór upustowy przy turbinie (czy ta dźwignia rusza się) tak to wygląda. http://www.allegro.pl/item981593272_zawor_podcisn_turbiny_membrana_opel_astra_ii_g.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hadzii123 a jak powinien się ruszać ? Bo kiedyś go ruszałem , chodzi ale musiałem użyć stosunkowo większej siły niż na ta dźwigienkę od klap zawirowań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam masz silnik 2,2

Ale pompę i układ podciśnienie nie zaszkodzi zbadać

a jezeli chodzi o szarpanie na tempomacie to kończy ci sie czujnik abs-u i jest on sprzężony z prędkościomierzem ( jak by ktos nie wierzył bo ja tez nie wierzyłem)a do tego wymieniasz tylko całą piaste bo Łożysko jest namagnesowane wiec nie innej mozliwości wymiany czujnika

gg8155309

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności