Skocz do zawartości

Wymiana tylnej lampy w Corsie D!


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś właśnie zauważyłem że mam pekniętą prawą tylną lampę w nowej Corsie...tzw. pajenczynka. Nie mam pojęcia skąd to peknięcie...zakładam że ktoś mnie lekko uderzył.

Jako że nie ma innych śladów a moje nerwy są na granicy wytrzymałości, może ktoś mi poradzi czy da się wymienić samą plastikową osłonę czy trzeba całą tylną lampę. Jaki jest koszt wymiany lampy? Czy ktoś z was już wymieniał lampę lub osłonę? Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używana - niezauważalnie pęknięta 60zl

http://www.moto.allegro.pl/item1001546007_opel_corsa_d_lampa_tylna_prawa.html

 

nowa 150zł

http://www.moto.allegro.pl/item1008989997_lampa_tylna_opel_corsa_d_06_09_model_5d.html

 

są również dostępne wkłady mocujące żarówki - ceny różne.

 

nie znalazłem samych kloszy - możliwe że są dostępne.

wymiana jeśli zrobisz sam to 0zł ;) w warsztacie musisz zapytać.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba zakupię całą lampę. Jako że jestem nieobyty w wymianie czy dam rade wymienić ją bez problemów?? Tzn. co nalezy zrobić aby wymienić lampę w CORSIE D??

Odkręcić śruby czy jak?? Wiem że są ussczelki aby nie zalało bagażnika. Proszę o szczegółowy opis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam

 

Wiem,że temat dosyć stary ale pomimo tego napiszę bo trenowałem temat.Może komuś się przyda w przyszłości.Należy szczególnie uważać podczas odkręcania i przykręcania samej lampy w bocznych wnękach bagażnika po zdjęciu plastikowych boczków.Sama lampa jest mocowana na dwóch tkz.(nie wiem jak to nazwać)wkręcanych szpilkach w obustronnym gwintem.Jeden ostry większy gwint do plastikowej części klosza lampy a drugi normalny do mocowania plastikową nakrętką do nadwozia.Sęk w tym,że sam klosz jest wykonany z bardzo twardego tworzywa i przy wkręcaniu szpilki w klosz on po prostu pęka uniemożliwiając umocowanie lampy,ponieważ szpilka po prostu odpada od klosza.Odnoszenie wrażenie,że za duży ostry gwint na szpilce albo otwór w kloszu zbyt mały.Ja rozwiązałem to w ten sposób:

Kupiłem klosz i minimalnie rozwierciłem otwór w kloszu tak aby szpilka wkręcała się z lekkim oporem nie rozsadzając go.Posmarowałem szpilkę klejem montażowym i wkręciłem ją.Na wieki.Ja po raz pierwszy wymieniałem żarówkę i zauważyłem że już w fabryce wkręcając szpilkę rozsadzili gwint w kloszu i lampa trzymała się na słowo honoru.Jakiś dziwny ten plastik w kloszu jest.Wystarczy,że delikatnie pęknie to za chwilę rozpada się w rękach.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności