Skocz do zawartości

Jak skasować kontrolkę poduszki


Gość pio2112

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów może wie, jaką sekwencję kodów należy wysłać do ELM327 aby wywołać skasowanie usterki poduszki powietrznej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie kody ??

zainwestuj w opcoma

tam nie trzeba zadnych kodow wysylac ani wbijac

wystarczy usunac usterke i wtedy dopiero kasowac blad

wciskajac odpowiedna ikonke ''usun bledy''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnię o co chodzi. Elm327 to interface z USB lub RS232 na OBD. Z dowolnego terminala znakowego wydajemy komenty w systemie AT, a Elm327 koduje je zgodnie z OBD i wysyła do ECU samochodu i tą samą drogą odbiera info z samochodu. Tak działają programy diagnostyczne w oparciu o układ ELM. Zaleta jest taka, że ELM można sterować porzez port USB - można użyć laptopa , nie trzeba targać stacjonarnego kompa w którym jest RS232. Programy typu OpelTech2 sterują bezpośrednio stanem portu wyjściowego. Z tego powodu nie można takiego programu zastosować do portu USB i konwertera na RS232. Dlatego też pytam jak dostać się do sterownika poduszki powietrznej - jaki jest adres fizyczny sterownika AIRBAG i jaki jest kod obsługi dla resetu. Nadmienię, że mam już ELMA pod USB i dlatego szukam rozwiązania.

 

[ Dodano: Sro Kwi 28, 2010 14:38 ]

Zerknąłem szybko na informację o OPCOMIe. Ze schematów elektronicznych można wywnioskować, że jest to implementacja ELM na procesorze i peryferiach. Cena u dostawców (interface + program ) to ok 3000 PLN. Nie prowadzę warsztatu, chcę się pozbyć przypadkowego błędu na bazie tego co już mam. Dlatego pytam o sekwencję kodów, jakie należy wysłać do ELM lub chociaż może ktoś wie jaki adres ma wewnątrz OBD2 sterownik AIRBAGA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elm327 to interface z USB lub RS232 na OBD

tyle to ja wiem kolego

mam interfejsy i na USB i na rs232

do tego oba programy jakie wymienilem wyzej

na USB obsluguje OPCOMA bez problemow

rs232 obsluguje starszy opcom i opeltech2

nie ma tam nic zeby wprowadzac kody do wykasowania bledu poduszek

wiec nie gadaj mi ze nie mozna przez USB albo rs232

 

nikt nie mowi ze masz kupowac za 3000

reszty sie domysl

 

nie spotkalem sie z tymi kodami na Twoj sprzet

moze na elektrodzie cos maja ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można, tylko, że nie uśmiecha mi się wydawanie 3 tys. pln na opkoma. Wszystkie te programy posługują się standardem OBD2 - wysyłają sekwencję instrukcji czytelną dla sterownika samochodu. Ja tylko chcę iwedzieć co wysyłają. Znam strukturę protokołu - pytam o dane jakich mogę użyć w tym protokóle tzn. o adres sterownika AIRBAG i kod polecenia kasowania usterki. O tym cały czas piszę. Pozdrawaim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o czym piszesz

nie mam dostepu dotakich danych

napisalem ''sprawdz na elektrodzie moze ktos wie''

 

p.s. na opcoma nie trzeba wydawac 3000

pomysl troche

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieydyś i ja się dowiem jak takie dane wyglądają i dam wtedy znać. Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro Cze 16, 2010 09:41 ]

Usunąłem ten błąd, ale nie przy pomocy ELM'a 327. Zrobiłem inetrface taki jak jest pokazany przy okazji prgamu OpelTech2 rozpowszechnionego na stronach sieciowych ( na układzie MAX232 i dwóch tranzystorach). Interface działa bez zarzutu, ale program OpelTech2 albo jest nie kompletny albo coś z nim nie tak bo obsłużył silnik w mojej Ailce a nie obsłużył poduchy. Wpadł mi w ręce inny program - ABcom. I ten zadziałał. Pozdrawaim forumowiczów - gdyby ktoś był ciekaw szczegółow to chętnie odpowiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Mam pytanie czy kostka (skrzynka) pod fotelem kierowcy w astrze h 2006 r. ma coś wsspólnego z airbag?

Przy odkurzanie przypadkowo ruszyłem te skrzynkę i zaświecił mi się airbag?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności