Skocz do zawartości

Alarm jak podłączyć syrene gdzie go szukać?


Gość rutko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem alarm nie daje żadnych oznak działania jest chyba fabryczny podpięty pod centralny zamek. Poprzedni właściciel powiedział że go denerwował dźwięk przy zamykaniu i otwieraniu samochodu. Więc zdemontował syrenę alarmu. Po zamknięciu samochodu miga dioda wewnątrz samochodu i nic więcej ani kierunki nie święcą i syrena nie wyje. Więc nie wiem gdzie szukać miejsca na syrenę jak sprawdzić typ alarmu gdzie może być centralka alarmu. I oczywiście czy to nie jest jakaś atrapa alarmu.

Dodam że samochód pochodzi z Francji jestem drugim właścicielem w Polsce.

Bardzo proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel lat 55 on jeździł do warsztatu i mówił co mu mają zrobić a sam nie grzebał i nie znał się. Jak dostał mandat za światła kazał założyć żeby mu się automatycznie włączały a jak denerwował go dźwięk alarmu przy zamykaniu i otwieraniu samochodu to kazał odłączyć żeby go nie denerwował.

 

Dzisiaj sprawdziłem diodę która miga jest podłączona dwoma kablami które idą do lewego boku przy nogach kierowcy. Tam jest pewnie cały sterownik. Nie wiem na pewno tak przypuszczam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Kolego po pierwsze daj screena pilota do alarmu po 2 syrena jest i nie działa czy jej nie ma ? Jeszcze jedno jak stwierdziłeś że masz alarm w aucie ?? koleś Ci powiedział od którego kupiłes auto czy sam to stwierdziłeś ? Nie wiem jak jest w astra F ale w G jest dioda od centralnego więc może i u Ciebie to tylko centralny bez alarmu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pilot wygląda następująco

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/713d0decd021d1c5.html

i właśnie nie wiem gdzie szukać tej syreny i właśnie z tym alarmem czy on w ogóle on jest. Poprzedni właściciel powiedział że jest a syrenę to kazała odłączyć czy zdemontować to już nie pamiętam. Głównie chodzi o to w jaki sposób sprawdzić czy jest alarm. Gdzie może być jego centralka. Jak otworze drzwi z klucza dioda dalej miga dopiero przestaje jak nacisnę przycisk w pilocie. I tak jak wcześniej pisałem nie mam żadnych oznak działania tego alarmu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot niestety mi jednoznacznie nie mówi od jakiego alarmu(lub może tylko od centralnego) jest może ktoś kto bardziej sie na tym zna cos o nim powie . Co do syreny to powinna być gdzieś w komorze silnika bo to jedyne logiczne miejsce . Jedynym rozsądnym rozwiązaniem by było zaproszenie do Twojego auta kogoś kto ma jakieś pojęcie o elektryce w aucie i jego opinie bo to za szeroki temat żeby prowadzić Cie krok po kroku ustal co masz w aucie a potem będziemy się martwić dlaczego to nie działa ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnym alarmem który jest założony to Legendford f-14 instrukcje tego alarmu znalazłem tu może się komuś przyda jest na dole strony

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1140302#1140302

prawdopodobnie syreny nie mam ale reszta została w najbliższym czasie rozbiorę samochód to się więcej dowiem bo tak to do niczego więcej nie dojdę jak ktoś ma jakiś jeszcze pomysł to piszcie

 

[ Dodano: Sro Maj 05, 2010 15:51 ]

Rozkręciłem lewą osłonę przy nogach kierowcy są tam dwie duże kostki z przewodami i czarna puszeczka ok 4cm na 4cm z której wychodzi przewód do kontrolki która miga wewnątrz samochodu. Jest to zapewne sterownik centralnego zamka a nie alarmu. Po przeglądzie instalacji stwierdzam u siebie brak alarmu ale może gdzieś jest jakoś schowany. Nie znalazłem sterownika alarmu gdzie on może jeszcze być montowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności