Skocz do zawartości

Kilka Pytań [Vectra B]


Gość Gadom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam Vectre B z 1996r. Poj. 1600cmł 16V 101KM.

 

Kilka pytań z mojej strony:

 

1. Jak sprawdzić jaki mam model silnika bo chcę wymienić olej w skrzyni biegów i nie wiem jaki?

2. Czy to że biegi 1,2 ciężko wchodzą to wina małej ilości oleju??

3. Jak sprawdzić jaki jest poziom oleju w skrzyni i jak ewentualnie uzupełnić jego braki?

 

Proszę o odpowiedz ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) http://forum.opel24.com/jaki-mam-silnik-zamontowany-w-samochodzie-vt43678.htm

Czy to że biegi 1,2 ciężko wchodzą to wina małej ilości oleju??

2) Może tak być ale nie koniecznie : http://forum.opel24.com/problemy-z-biegami-vt43674.htm

Jak sprawdzić jaki jest poziom oleju w skrzyni i jak ewentualnie uzupełnić jego braki?

3) Generalnie GM nie zaleca przez cały okres eksploatacji wymiany oleju ale w rzeczywistości warto raz na jakiś czas to zrobić i wymienić olej w całości. Do Twojej skrzyni wchodzi 1,6 dm3. Nie ma korka spustowego trzeba odkręcić dekiel skrzyni biegów, olej wlewa się za pomocą np. rurki i lejka przez odpowietrznik lub korek wlewowy który znajduje się na górze skrzyni.

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki właśnie o to mi chodziło.

 

Mam silnik x16xel

 

Ps. Założyłem nowy ponieważ nie bardzo się znam na samochodach i nie wiem czy inne tematy będą odpowiadały akurat dla mojego modelu Vectry. Dlatego nie wykopywałem innych tematów z forum. Przepraszam.

Inne ewentualne pytania też będę pisał w tym temacie żeby nie zaśmiecać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne ewentualne pytania też będę pisał w tym temacie żeby nie zaśmiecać

nie bedziesz

bo w ten sposob robisz bajzel

 

szukasz tematow o podobnych problemach i w nich piszesz

 

a to zamykam

tytul do bani

szukajka nie ogarnie tego

 

regulamin prosze przeczytac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności