Skocz do zawartości

Astra F jak poszerzyć aby nie przesadzić??


Gość ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam obecnie założone jakieś chyba bardzo typowe alufelgi, które chciałbym wymienić na inne, przede wszystkim ładniejsze. Rozmiar opon to 175/70 R13 i przy takim rozmiarze chciałbym pozostać. Korzystając z okazji zmiany felg chciałbym zapytać, czy mógłbym w jakiś sposób poszerzyć rozstaw kół w moim samochodzie, tak aby maksymalnie zmniejszyć tą wnękę miedzy kołem a obrysem samochodu? Chciałbym aby koła były bardziej rozsunięte do zewnętrznego obrysu samochodu no i jednocześnie nie było problemów z jakimś ocieraniem czyli szukam jakiegoś kompromisowego ET (bo jak się zdążyłem wczytać ten parametr odpowiada za to, chyba że coś źle zrozumiałem). Czy ktoś dokonywał zmian pod tym kątem? Jakieś zdjęcia jakby były mile widziane.

Wiem, że w grę wchodzą jeszcze dystanse, ale skoro zmieniam felgi to myślę, że rozsądniej kupić felgi w odpowiednim rozmiarze niż zakładać dystanse...

Z góry dzięki za porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hciałbym zapytać, czy mógłbym w jakiś sposób poszerzyć rozstaw kół

w moim samochodzie, tak aby maksymalnie zmniejszyć tą wnękę miedzy kołem a obrysem samochodu?

ET- bo jak się zdążyłem wczytać ten parametr odpowiada za to

w grę wchodzą jeszcze dystanse, ale skoro zmieniam felgi to myślę, że rozsądniej kupić felgi w odpowiednim rozmiarze niż zakładać dystanse...

sam sobie odpowiedziałeś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie założone jakieś chyba bardzo typowe alufelgi,

ale jakie?na feldze pisze jakie ma ET i jeśli jest np. 49,a chcesz poszerzyć rozstaw,to szukasz z mniejszym ET

o ile będzie mniejsze o tyle mm zwiększasz rozstaw przy takiej samej szerokości felgi,bo jak o pół cala szersza,to już na początek masz ponad 6 mm rozsunięte

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi, dzięki za wyjaśnienie. Szukałem po prostu gotowego rozwiązania, tak aby nie eksperymentować, tym bardziej, że pewnie będę szukał używek więc trudno jeździć na przymiarki. Jeżeli ktoś poszerzał rozstaw pod tym kątek właśnie i może podsunąć mi gotowe rozwiązanie to wciąż jestem chętny, choć Twoje informację znacznie mi ułatwiają sprawę.

Chciałbym się jeszcze upewnić: jeżeli mam dwie felgi o jednakowym ET, ale jedna jest szersza od drugiej o pół cala, to ta szersza ma 6mm rozsunięcia zarówno do wewnątrz jak i do zewnątrz osi, czyli po 6mm w obu kierunkach??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mam dwie felgi o jednakowym ET, ale jedna jest szersza od drugiej o pół cala, to ta szersza ma 6mm rozsunięcia zarówno do wewnątrz jak i do zewnątrz osi,

tak

czy po 6mm w obu kierunkach??

czy to nie to samo znaczy co u góry?

chyba,ze miało być czyli po 6mm w obu kierunkach?? jako potwierdzenie zdania

jeżeli coś znajdziesz w necie,to wrzuć link i się obliczy,czy będzie pasować

uważam,że spoko wejdzie felga z ET 35,czyli prawie 1,5 cm szerszy rozstaw z jednej strony

oczywiście przy zachowaniu szerokości 5" lub 5,5" dla opony 175

jeżeli sam chcesz zmierzyć ile mozesz na maxa poszerzyc,to przyłóż prosto listewkę do koła i zobaczysz ile jest luzu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli po 6mm w obu kierunkach??

Tak miało być, mój błąd.

Sprawdzę przy pierwszej okazji jakie mam ET w felgach, na których obecnie jeżdżę a później sprawdzę ile jeszcze jest luzu no i będę pisał o moich pomysłach co do zmian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności