Skocz do zawartości

dziwne szarpanie silnikiem


Gość Adam72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, proszę mi wybaczy gdyby temat już był ale szukał i nic. Otóż nie do końca wiem czy mam problem czy nie. Mam Zafirkę 2006 automat CDTI od miesiąca, dwukrotnie już spotkał mnie taki objaw: po dojechaniu do skrzyżowania , kiedy zwalniam , skrzynia wchodzi na 1 bieg czuję szarpanie tzn jak mam wciśnięty hamulec auto stoi ale kiedy delikatnie go puszczam , wtedy auto nie rusza płynnie a szarpie, kiedy wcisnę gaz idzie ok. tylko w czasie zwalniania hamulca przy ruszaniu. W tym momencie włączyłem " luz" czyli "N" i przegazowałem, wtedy kiedy silnik schodził z obrotów to za każdym razem szarpnie silnikiem, uczucie takie jakby poduszka silnika była walnięta ( sprawdzałem - jest OK)po paru chwilach wszystko jest OK. Proszę powiedzcie mi czy jest to np wypalania filtra czy po prostu feler auta. Od jednego zdarzenia do drugiego minęło jakieś 400 - 500 KM. W tym czasie autko sprawuje się wyśmienicie. Z góry dzięki za odpowiedź Pozdrawiam Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy to najlepszy pomysł, żeby się tu 'podczepić', ale...

 

dotyczy Zafiry

dotyczy silnika Diesla

 

Objawy są takie:

przy włączonym biegu i bez dodawania gazu (na wolnych obrotach) autko ciągnie

zamiast wyhamowywać.

Tzn. np. na 2 biegu jeśli prędkość spadnie poniżej 20 km/h i nie używam hamulca

to nagle odczuwam przyspieszenie!

 

Porobiłem testy - wolne obroty wskazywane przez obrotomierz to poniżej 1000 czyli chyba w normie - wszystko bez ruszania pedału przyspieszenia:

na 1 biegu potrafi uciągnąć przyspieszając do 10-15 km/h, potem hamuje silnikiem a potem znowu wraca do tej prędkości

na 2 biegu - do 20-25 km/h

na 3 biegu - do ok. 30 km/h

itd.

 

Nie jeździłem poprzednio dieslem i nie wiem czy to normalne zachowanie (poprzedni silnik benzynowy na wolnych obrotach hamował ruch samochodu aż do zadławienia się),

ale zaczyna mi to przeszkadzać.

Np. dojeżdżam do świateł, zdejmuję nogę z gazu i po jakimś czasie zamiast hamować, autko zaczyna 'jechać'!

 

Czy ktoś ma podobne objawy?

Lub miał i dał sobie z nimi radę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego to w dieslach jest normalne poprostu pompa podaje paliwko w nieco wiekszej dawce wyniku czego auto lekko przyspiesza. odwrotnie jest z benzyną tam po zdjęciu nogi z gazu ona wyhamowuje aż w koncu gaśnie jak nie dodasz jej gazu lub nie wciśniesz sprzęgła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
witam jestem nowy sory że się podpinam ale mam podobną sytuacje silnik mi również przyspiesza jak dojeżdżam do krzyżówki włącze bieg 2 i puszczam sprzęgło to czasami silnik sam dodaje gazu oprócz tego często zapala mi się kontrolka komputera podejrzewam recyrkulator spalin bo leci przez niego olej mam też taką sytuacje że na luzie jak na maxa wcisne gaz to obroty podchodzą tylko do 3700 mam vectre b 2.0di 82 km może to nie to ale może macie inne pomysły jeśli tak to z góry dziękuje :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz tego często zapala mi się kontrolka komputera podejrzewam recyrkulator spalin bo leci przez niego olej mam też taką sytuacje że na luzie jak na maxa wcisne gaz to obroty podchodzą tylko do 3700

Poczytaj o trybie awaryjnym.

Wyczyść układ podciśnieniowy, sprawdź waku pompę. Zrób edycję swego wpisu i użyj czarnego koloru czcionki (to tak na marginesie, zabawiłem się w "wielkiego brata").

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności