Skocz do zawartości

Corsa D silnik 1.3 CDTI-błąd


Gość TrogiR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeśli ktoś kiedykolwiek miał styczność z tym błędem bardzo bym prosił o pomoc!

Czego dotyczy ten błąd P253F

Opel Corsa D 1.3 cdti silnik Z 13 DTJ

 

zmieniłem tytuł/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

1.3 cdti

To wpisz w profil łatwiej będzie pomóc.

Jeśli ktoś kiedykolwiek miał styczność z tym błędem bardzo bym prosił o pomoc!

Czego dotyczy ten błąd P253F

Co się dzieje z autkiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

jest w sieci taka ciekawa strona podobno wyświetla prawidłowo opis błędu http://www.dtcsearch.com/

 

i tak na ekspresowo to jest Engine Oil Deteriorated , :lol:? problemy z olejem silnikowym prawdopodobnie chodzi tu o niska jakość oleju (według sterownika oczywiście)

 

ale jeśli olej był wymieniany niedawno na prawidłowy zalecany przez opla itp to zawsze przy wymianie należny skasować inspekcje najlepiej to zrobić "techem" lub innym testerem :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Wszystko zaczęło się od pojawienia samochodzika z kluczykiem. Na początku pojawiał się po przejechaniu kilkunastu km ale włączenie i wyłączenie silnika pomagało.Kilka dni temu zaczął się pojawiać od razu od włączenia silnika więc udałem się na diagnostykę i wyskoczył ten błąd.

Co do oleju to czy wlanie nieprawidłowego bądź niezalecanego przez opla oleju mogło spowodować dany błąd i wyświetlanie się kontrolki samochodziku z kluczykiem ?

 

dzięki za stronę przyda się na pewno w przyszłości :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

nie spotkałem się jeszcze z takim błędem , olej w silniku powinien być zgodny z zaleceniami producenta specyfikacja jakościowa , jaki wlałeś ? wymiana filtra oleju :) podczas odpalania świeci sie może jakaś inna kontrolka> skasuj inspekcje a potem wykasują błędy testerem . a jeśli to nie pomoże to wizyta u opla .

 

procedura kasowania inspekcji jest na forum opisana.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

WWitam mam ten sam problem z błędem P253F , próbowałem skasować inspekcje op-com ale podczas kasowania wyskakuje ze nie udało sie skasować błędu,

gdy wchodze w silnik i podaje model wyskakuje mi ten bląd , następnie jak klikam kasuj go to znika ikonka auta z kluczykiem ale po 6-10 sekundach sie znowu pojawia . może ktośma jakis pomysl na wykasowanie jej lub cośco trzeba zrobić ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

, próbowałem skasować inspekcje op-com ale podczas kasowania wyskakuje ze nie udało sie skasować błędu,

gdy wchodze w silnik i podaje model wyskakuje mi ten bląd , następnie jak klikam kasuj go to znika ikonka auta z kluczykiem ale po 6-10 sekundach sie znowu pojawia . może ktośma jakis pomysl na wykasowanie jej lub cośco trzeba zrobić ??

Kasowanie pomaga ale jak usuniesz usterkę, a tak za każdym razem będzie błąd wyskakiwał ponownie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem podobny problem okazało się by skasować błąd trzeba mieć czterocyfrowy klucz. Z kartpasu.

 

I jak napisał kolega wyżej musisz usunąć usterkę w przypadku tego błędu czeka Cię wymiana oleju i filtra oleju.

 

Masz w swojej corsie DPF?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności