Skocz do zawartości

Wybuchy gazu w filtrze powietrza -Astra F 1.4 16v


Gość williamone

Rekomendowane odpowiedzi

Gość williamone

od jakiegoś czasu co pare dni (teraz to codziennie ) wybucha mi cos z przodu samochodu ,przy dodawaniu gazu .Objawia sie to spatkiem mocy i przy dodaniu gazu ,slysze wybuch ktory az trzęsie autem (mozna sie przestraszyc) .Cos pod maską .Bylem u pierwszego lepszego mechanika w miescie i na szybkiego zdjagnozowal ,ze to wybuch gazu ,ktory rozrywa mi obudowe od filtra powietrza .

Jestem zalamany ,bo pierwszy raz tym autem jutro jade w trase (1200 km ) ,spakowany na walizkach a tu takie rzeczy sie zaczynją dziać .

 

Czy jestescie w stanie mi doradzić ,o co chodzi z tą moją usterką?

 

Astra F -1.4 16v 98 r 95k przebiegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał robertnet, dodatkowo skontrolować trzeba czy rura i filtr powietrza nie uszkodzone wybuchem. no i koniecznie jeździj na benzynie do tego czasu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość williamone

wymieniłem śmiece i przewody i to samo:/.Te wybuchy zauwazylem jakby dochodzily z pod samochodu.Nie potrafie okreslic.Moze to cos pod autem ,katalizator?

i oprocz tego bylem u gazownika wymienił mi filtr gazu i podlaczyl pod komputer ,ale stwierdzil ,ze wszystko oki .Nie mam pojecia za co dalej sie zabrac ,zeby tego sie pozbyć:roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wicuch

hmmm

nie wiem czy to pomoże

 

może masz już taką rzecz zamontowaną w swojej instalacji

 

ale dowiedz się i popytaj jak nie wiesz czy można zastosować to również u Ciebie :roll:

 

http://www.allegro.pl/item1007088753_anty_wybuch_opel_omega_86_94r_2_0i.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość williamone

Cóż ,sprowadzone przewody NGK + polecane świece BERU. i to samo. Teraz po długim czasie męczenia z tym ,wiem ,ze po paru km zaczyna mi słabnąc ,chwile potem zaczyna mi przerywać ,zapala się błąd silnika (pomarańczowy znaczek silnika po prawej) i jezeli jade akurat na 2 lub 3 biegu i przygazuje to mi wybucha .Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mnie naprowadził na to ,co to moze być ,bo juz siły mi opadają ,nie mowiąc o budżecie :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość williamone

Tylko najgorsze ,ze jest to do nieprzewidzenia .Wiem ,ze przez to jest duzo slabszy ,ale same to zjawisko potrafi nie pojawiac sie przez 100km....:wink: Ciezko tak na zawolanie to wywołać ,dlatego zaden mechanik nie potrafi określić co to .

 

Wiec pytanie ,czy jezeli nawet zniknie ta kontrolka to moge odczytać ten błąd ,bo to jest tak ,ze jezeli zgasze samochód ,to ona znika po odpaleniu:( ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności