Skocz do zawartości

podłużnice tył astra f


Gość arektop

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosyć poważny problem z moją ukochaną asią :( Jak mechanicznie jest ok to oczywiście buda pozostawia wiele do życzenia ;) podłoga posiada pare dziur a podłużnice z tyłu i gniazda spreżyn są zjedzone przez rudą, niestety boki podłużnic też są zjedzone, czy opłaca mi się robić te podłuznice

http://forum.samnaprawiam.com/nadwozie-naprawa-tylnych-podluznic-vt69.htm

na tej stronce widziałem jak ładnie można to zrobić ale moje są jeszcze w gorszym stanie niż te na tych zdjęciach. Co mam robić szukać nowej budy czy da się wymienić całe podłużnice? Proszę o radę . Jak by się dało to zrobić to zamierzam sam to zrobić ale nie miałem nigdy doświadczenia z takimi rzeczami. czy podejmować się remontu budy czy szukać innej?

Astra f 1,4 benzyna-gaz z 1992r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn myslałem o kupnie astry z papierami i przekręconym silnikiem i włożeniem silnika ze swoje astry i zarejestrowanie jej na papierach kupionej ale nie wiem po ile takie auta chodza nie na chodzie i nie wiem co mi sie bardziej oplaca a że remontu tego typu nie robiłem nigdy i troche się boje że spiepsze geometrie auta itd itp i tylko kase wyrzuce w błoto. A jak byłem u blacharza to mi powiedział że 2tysie odemnie weżmie za same podłużnice to mu podziękowałem.

 

[ Dodano: Pią Kwi 30, 2010 01:25 ]

i jeszcze mam pytanie jak się okaże że na moich podłużnicach jest sama ruda i nie ma do czego spawać to czy da się wspawać nowe podłużnice czy najlepiej spawać cały tył czyli podłoga bagażnika z nadkolami i podłużnicami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego

jak nigdy tego nie robiles to tez raczej sie za to nie zabieraj

poczawszy od tego ze trzeba miec czym to tez trzeba wiedziec jak

skoroblacharz stwierdzil tyle to popytaj u innych

moze bedzie taniej

aczkolwiek musisz wiedziec ze roboty przy tym troche jest a im gorszy stan tym wiecej

a za darmo niestety tez nikt robic nie bedzie

chyba ze pan kaziow stodole za flaszki 2 to zrobi

ale wtedy tez o jakosci zbyt wielkiej mowy byc nie moze - aczkolwiek zdazaja sie zlote raczki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że mam czym i teoretycznie wiem co trzeba zrobić troche na ten temat poczytałem w necie i w książkach pogadałem z blacharzem co mi potwierdził moją wizje naprawy jak to trzeba zrobić tyłko boje się czy naprawa podłużnić może wpłynąć na geometrie? jeżeli walne się o pare mm bądz cm i źle pospawam podłużnice czy mogą wyjść jaja przy geometri tyłu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności