Skocz do zawartości
malypebik

Elektryczne szyby Opel Senator B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam problem z elektrycznymi szybami który postaram się jak najlepiej przedstawić

Auto Opel Senator B 3.0 (pełna opcja digital bez skóry)

Posiadam cztery elektrycznie sterowane szyby do tej pory nie było z nimi kłopotu ale kilka dni temu otworzyłem drzwi i nie świeciło się oświetlenie przedniej pary drzwi i lewych tylnych - pomyślałem że to żarówki i jak zwykle uruchomiłem silnik, próbując otworzyć okna zostałem nie mile zaskoczony nie mogłem ich opuścić wraz z naciskaniem klawisza dało się słyszeć cichy pisk i zapałało się światełko na drzwiach (dwoje przednich i lewe tylne), po kilku sekundach trzymania wciśniętego włącznika pisk milkł i światełko gasło (kolejne włączenie bez znaczenia góra/dół tak samo), na otwartych drzwiach przy przy włączonym silniku/zapłonie nie było słychać pisku i brak światełka w drzwiach i brak reakcji na szybach, tylne prawe okno otwiera się i zamyka tylko po kilka centymetrów w dół i górę (programowanie nie pomaga)

zastanawiam się co mogło nawalić

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

U mnie jest dokladnie to samo, tez przestaly nagle dzialac szyby.

Znalazles moze rozwiazanie tego??

Pozdrawiam ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zdjac tapicerke i sprawdzic czy napiecie jest

sprawdzic kable miedzy drzwiami i slupkiem (czesto pekaja i robia zwarcie)

od tego sie zaczyna panowie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

panowie tez przerabialem ten problem w moim senatorze i powolnymi krokami do tego doszedlem wiec: nie ma wogole potrzeby rozbierania drzwi trzeba tylko zdjac wewnetrzna listwe progowa od strony kierowcy nastepnie podnuzek dla lewej stopy i podniesc dywaniki w ten sposub ujzymy trzy wiazki przewodow jeden na progu i dwie na podlodze przy progu wypinamy ta blizej drzi i rozwijamy oplot znajdziemy tam grube czerwone kable ktore trzeba od nowa polaczyc w miejcu w ktorym sa laczone bo tak skorodowaly od wilgoci ze wogole nie ma juz miedzi po 3 centymetry w kazda strone tak wiec korujemy az dotrzemy do miedzi dokladamy brakujacy kawalek przewodu pozadnie izolujemy i wszystko wraca do normy nawet dla malo doswiadczonej osoby jest to nie wiecej jak 40 minut roboty a szukanie przyczyny zajelo mi chyba ze dwa dni powodzenia przy naprawie

pozdrawiam wszystkich posiadaczy senatora

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odgrzeję troszeczkę temat... tydzień walczyłem z szybami jak mi przestały działać, po jednej padały. Rozbebeszyłem pół samochodu, miernikiem mierzyłem napięcia (różne się pokazywały) aż w końcu odizolowałem przewody o których mówił grzes80808 i faktycznie skorodowały metalowe łączniki. Tak więc najpierw tutaj szukać przyczyny jak coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi