Skocz do zawartości

Stukanie przy pompie ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam od jakiegoś czasu pali mi się kontrolka ABS.Sprawdzałem czujnik i jest ok, ale podczas włączania zapłonu następuje stuknięcie(cyknięcie) na pompie hamulcowej że aż kontrolki przygasają.Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem jak tak proszę o jakąś podpowiedź co to może być czy jakis przekaźnik czy może pompa walnieta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Są tam cztery elektrozawory sterujące i to one stukają. Może jeden jest zablokowany i stąd

ta paląca się kontrolka . Posprawdzaj w okolicy wzrokowo czy coś się niewypęło ,czy coś niecieknie ,czy poziom płynu hamulcowego jest ok , czy zacik niejest zablokowany.

A jak ok to komputer .

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Płyn jest w normie wycieku nie ma żadnego.A czy można jakoś wyczyścić te elektrozawory?Kolega pisze że komputer.Tzn. żeby podjechać na komputer i skasować błąd czy jak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Tu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac80d6e864aea905.html

jak je wymienić ,z czyszczeniem będzie podobnie.

Tu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/15016f76f6c40c19.html

przekaźnik odpowiedzialny za działanie układu.

Kolega sprawdził bezpieczniki odpowiedzialne za działanie ABS?

Na komputer to znaczy odczytać błędy które mogą nas naprowadzić co może być

uszkodzone w naszym aucie.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Teraz jeszcze na dodatek zaczyna mi licznik szwankować w czasie jazdy wskazówka spada do 0 i koniec.Po zatrzymaniu i uruchomieniu silnika licznik działa i w czasie jazy znowu spada do 0.Czy to jest jakoś powiązane z tą kontrolką ABS.Już mam dosyć tego auta na dodatek padła mi sprężarka klimy i szykują się spore koszty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiedziały Gały co Brały? Auto ma już swoje lata i niestety trzeba przy nim troche pomajstrować. Jak spada licznik i coś z ABS to może być zwyczajnie niekontakt (przerwa )

na złączu (wtyczce) przy samym czujniku ABS w kole po stronie kierowcy.

Lubi się wypinać ale czasami jakiś mądrala zamiast wyczyścić styki lał tam płyn hamulcowy lub WD40 co po czasie skutkowało jeszcze większym niekontaktem.Najpierw to sprawdź. A tak na marginesie to autko jest super jest bardzo wygodne ,łatwo sie prowadzi i jazda na spore odległości niepowoduje zmęczenia.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zgadzam się z kolegą ogólnie z autka jestem zadowolony nawet bardzo jest wygodne i dobrze się prowadzi i sporo mozna zapakować tylko zwaliło mi sie teraz kilka rzeczy od razu do roboty a z kasą nie zawsze jest wesoło.Ale dziękuję za wszelkie porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość czesiek1977

Usterka usunięta, okazało się że przewód przy piaście się urwał ale tak paskudnie przy samej piaście, ale metodą chałupniczą się jakoś udało.Zadowolenie bezcenne.Wymieniona też sprężarka klimatyzacji teraz tylko ja nabić.Dzięki BAKI za porady i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STRUS_TM

Cześć! Rozszerzę temat: "metoda chałupnicza", o której wspomina czesiek77,to wepchniecie w miejsce urwanego przewodu szpilki i dolutowanie do niej przewodu (straszna prowizorka,ale spełnia zadanie ...i podobno są najtrwalsze! :wesoly: ). Mam czujnik abs-u z uszkodzonej (łożysko) piasty. Zastanawiam się,czy jest możliwość wymienić sam czujnik,bez uszkodzenia piasty....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak uda Ci się wyjąć całą piastę to będzie cud. Moja się rozleciała przy próbie wyjecia.

Ale jak ją wyjmiesz w całości to czujnik można wymienić. Zaopatrz się tylko w czerwony smar bo taki jest w piaście . Ale wydaje mi się, że lepiej kupić używaną niż kombinować lub poszukać czy niema taniej nowej. W Zabrzu jest fajny sklep i mają sporo części do amerykańskich aut :32 2712955 , 602788376 ,606279379.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności