Skocz do zawartości

Naprawa Klimatyzacji Opel Astra II G


Gość pablitto_81

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pablitto_81

Mam sprawdzoną i nieszczelną klimatyzacje w mojej astrze G (silnik diesla 1.7 isuzu).

Byłem u szpeca od klimatyzacji no i wskazana jest naprawa klimatyzacji:

- wymiana całego sprzęty koszt 700zł

 

Moje pytania:

1. Czy ta cena jest dobrą ceną za naprawe niedziałającej klimatyzacji?

2. Jak długo wytrzyma taka klimatyzacja? zakładając, że wymienione części będą nowe?. (mechanik stwierdzil, że w tym typie samochodu tak jest ze klima zbiera kurz z dróg i po pewnym czasie użytkowania, staje sie ona nieszczelna).

3. Jestem, ze śląska i może zna ktoś n śląsku tańszą naprawę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablitto_81

Na pewno nowa chłodnica, no i chyba skraplacz albo parownik, jeśli się pomyliłem w nazwie to wybaczcie, ale nie jestem obeznany w takich tematach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po moich ostatnich doswiadczeniach ze szpecami od klimy radzę Ci, jedz do osobnika który napłniając klimę używa UV. dzięki temu widzi tenże gdzie Ci ucieka ciecz chłodząca. A tak na deser Ci dodam- jemu też do końca nie wierz...chłop u którego byłem wykazał gdzie mam nieszczelność ale co z tego skoro twierdzi, że u mnie ( w astrze) osuszacz jest zespolony z chłodnicą..........wiem, może i osuszacz jest podobny do tego czym się kończy chłodnica po jej lewej stronie( sorry za nazewnictwo ale mam wykształcenie w innej sferze:) ) ale osuszacz jest w innym miejscu i da się go wymienić za powiedzmy 120zł, a nie jak on twierdził wraz z chłodnicą za 1000zł...jest różnica? więc pomyśl zanim mu dasz te kilka stów za całą klimę...pewnie używaną...

 

ps. osuszacz co 2-3 lata MUSISZ wymienić (czytaj: powinieneś)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby sprawdzić czy masz dziurawą chłodnice wystarczy prosty sposób,odkręć wiatrak nabij ciśnienie do chłodnicy (korek przy chłodnicy do nabijana gazem) możne byc sprężarka tylko ostrożnie ,jak juz będzie chłodnica pod ciśnieniem spryskaj ( woda z szamponem w butelce z spryskiwaczem np do mycia okien ) chłodnice z przodu a przede wszystkim tam gdzie był przykręcony wiatrak (tam chłodnice opl-owskie najbardziej gniją ) jezeli sa dziurki to zacznie sie pienić w tym miejscu , u mnie stwierdziłem tak 5 małych dziurek, a po nabiciu klimy cały gaz zeszedł dopiero po 5 dniach ale serwisant nie chciał wrócić kasy sprawdzał przez 40 minut cienienie było w normie , także wykosztowałem sie 750 zł nowa z montażem i nabiciem klimy :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marmat

Koledzy ją mam taki problem a dokładnie jak włącze klime to zaczyna buczec coś. W środku jest dziwny odgłos jak wyłącze to jest wszystko ok. Więc myślę że to będzie wina silniczka od klimy może trzeba to nasmarowac. Jak sądzićie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość celius

Koledzy ją mam taki problem a dokładnie jak włącze klime to zaczyna buczec coś. W środku jest dziwny odgłos jak wyłącze to jest wszystko ok. Więc myślę że to będzie wina silniczka od klimy może trzeba to nasmarowac. Jak sądzićie

Silniczka ?? :lol::x

 

Chyba myślisz o sprężarce. Ona smaruje się olejem który jest w czynniku. Skoro Ci sprężarka buczy to albo łożysko albo mówi już papa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marmat

A pójdzie to samemu wymienić hmmm czy raczej nie. Widziałem silnik klimy jest jedyny paskiem połączony więc będzie go trzeba zdjąć chyba że jest inny sposób. Jaki jest koszt tego łożyska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gawlak

raczej nie

trzeba przed demontazem wyssac gaz z ukladu

a to tylko u speca co ma do tego sprzet

1.za takie cos grozi mandat (wypuszczanie gazu w powietrze)

2.jest trujacy jak go zaciagniesaz do pluc

regeneracja sprezarki to tez nie jest latwa sprawa

nie polega na wymianie samego kola

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności