Skocz do zawartości

Dziura w środkowym tłumiku Astra F


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich na forum.

 

Mam problem.

 

Wczoraj eksplodował środkowy tłumik w mojej Astrze F HB z 1998r. Samochód ma silnik benzynowy 1.4 16V z instalacją LPG. Widać bardzo dużą dziurę od strony kierowcy w tłumiku, który po prostu cały się otworzył. Auto brzmi jak traktor - hałasuje, wchodzi w wibruje. W tylnym końcowym tłumiku z rury wydechowej wyciągnąłem srebrne pond 20 cm "włosy". Nie wiem czy to było jakieś wyciszenie tłumika, czy skąd się wzięły? Na pewno nie są to jakieś pakuły, które ktoś wetknął do rury wydechowej bo wychodziły z tłumika głęboko.

 

Moje pytania:

1. Czy z takim problemem można jeździć autem, tzn wrócić z urlopu do domu ok. 100km i nie uszkadzając innych podzespołów auta?

2. Czy wymienić będę musiał tylko tłumik środkowy czy też końcowy ze względu choćby na te włoski?

3. Jaki może być łączny koszt naprawy przy stosowaniu nie oryginalnych części - zamienniki z PL?

 

Wszystkim dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gawlak

robic to odrazu

jazda z niesprawnym wydechem

moze zakonczyc sie mandatem i powrotem na lawecie

te ''wlosy'' to wypelnienie tlumika koncowego

wiec ten tez do wymiany

a ceny sobie sprawdz np na allegro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki wielki. Z mandatem to się orientuje. Ale rozumiem, że dla auta taka jazda nie będzie zabójcza pomijając ewentualny mandat. Jestem na strasznym zadu...u i wolałbym naprawę robić na miejscu u siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ostatnio wystrzelił mi środkowy tłumik, żywot zakończył też ten końcowy. Mechanik przy wymianie powiedział, że w tłumiku środkowym nie ma dziury od temperatury/ rdzy itp. ale jest on rozerwany na "szwie" tak jakby nazbierał się tam gaz i eksplodował. Mam silnik 1.4 16V Ecotec i instalacje gazową, która nigdy nie sprawiała problemów. Tłumiku zostały wymienione wczoraj. Dzisiaj byłem wymienić klocki hamulcowe i pierwszy raz słyszałem znowu jakiś strzał po odpaleniu przy ruszaniu.

 

Czy waszym zdaniem to może być coś groźnego? Można tak jeździć. miałem

mierzony gaz i wszystko było szczelne i dobre były odczyty. Nie wiem co z tym fantem zrobić. Miał ktoś taki problem podobny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki. Będę obserwował czy problem się powtórzy. Jeśli tak pojadę na diagnozę i napisze na forum co i jak. Dziwi mnie ta sprawa bo auto ładnie spala, ładnie chodzi na tym LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności