Skocz do zawartości

Vectra C - nie działa panel nawiewu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość annaud

Witajcie wszyscy. mam od 1.5 miesiąca Vectre C 1.8 benzyna z 2006 r i mam problem z zakupem uzywanego ale dzialającego panelu nawiewu. Nowy kosztuje ok 2000 PLN ale wiem ze za uzywane mozna zaplacic ok 200-300 zl. przejrzalem juz kilka razy allegro ale tego konkretnego modelu brak. Tydzien temu znalazlem panel ale niestety byl tez uszkodzony. jesli ktos dysponowal by namiarem albo takim modulem prosze o kontakt. Samochod byl w serwisie i wg nich prąd dochodzi do modulu a nie wychodzi zaden sygnal. A nie dziala tak naprawde sam nawiew powietrza. Modul reaguje na zimne , cieple a takze na kierunek nawiewu - nie ma natomiast zadnego dechu. Jakby co to dysponuje zdjeciem panela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima manualna czy klimatronik?

Strasznie zawile to napisałeś ale z tego co rozumie pokrętła wszystkie działają, opcje da się ustawiać, natomiast brak dmuchania? Jeżeli tak to może wentylator, słychać go?

Jeżeli żadne opcje się nie wzbudzają po naciśnięci, sprawdź pierw kostki z tyłu panelu (wyciąga się go po wcześniejszym wyciągnięciu niższej półeczki i wsadzeniu łap do środka), potem można próbować rozbierać panel i pryskać sprayem do potencjometrów (kontakt spray)

VC często mają problemy z pokrętłami panelu klimy, szczególnie środkowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość annaud

Ok. Rozwinę temat. Otóż z tego co zaobserwowałem nie działa tylko sam nadmuch (ani na automacie ani na zadnym z czterech kroków. Wg serwisu - cos w srodku panela jest uszczkodzone i wobec braku mozliwosci nabycia (przetestowania) trzeba będzie sie pobawic w szukanie tego co się skopsało. mam nadzieje ze spotkam jakiegos uzytkownika z podobnym panelem i on pozwoli mi (poprzezs chwilowe przerzucenie panela)sprawdzic w 100% czy chodzi o panel.

Klimatyzacja automatyczna (to sie chyba nazywa climatronic).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

a ja mam podobny problem tylko ze u mnie nie dziala ma 1, 2,3 na 4 sie wlacza, jak tak powlaczam kilka razy na 4 zaczynaja dzialac nizsze predkosci, co moze byc nie tak??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności