Skocz do zawartości

VC stukanie tylnego zawieszenia


Rekomendowane odpowiedzi

......nieeeeemogę już :x

 

VC Sedan przedlift

Stuka coś w tylnym zawieszenie (chyba w zawieszeniu) podczas jazdy po powtarzających się nierównościach - dziura za dziurą, płyty, torowiska.

Dźwięk raczej głuchy, jak by półka w HB, podskakująca piłka, na pewno nie metaliczny dźwięk.

 

Po przejechaniu się w bagażniku (bez maneli i tapicerki), dźwięk dobiega z okolic lewego tylnego nadkola, koła.

 

Co zostało zrobione.

- podlepiona filcem i gąbkami tylna półka

- podlepiona cała tapicerka w bagażniku, kanapa i boczki w kabinie

- pospinane wszystkie kable trytytkami w bagażniku, centralce i klapie

- spięcie tylnego zderzaka

- dołożenie śruby na nadkolu (lekki luz) i podlepienie go filcem

- bak wyczuwalnych luzów na bananach (były robione pół roku temu)

- koła dokręcone

- wydech nie puka

- podczas jazdy na zaciągniętym ręcznym też wali

- na trzepakach wszystko oki - brak luzów

- amory ok. przód po 75% oba, tył 65 i 63%

 

Czasem jest tak, że wystarczy mała nierówność i stuka, a czasem mogę jeździć po dużych nierównościach i nic lub niewiele

Odnoszę takie wrażenie, że przy dużym obciążeniu auta (5 osó:x wali mniej lub wcale.

 

Pomóżcie, bo długo już chyba nie wytrzymam :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kiedyś miałem podobną usterkę w Mondeo Mk3 i po wymianie łącznika stabilizatora stukanie ucichło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Myślisz, że nie wyszło by to na "trzepakach"?

Może nie wyjść.Też miałem taki przypadek w nubirze.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie od mechanika napisz jaka została postawiona diagnoza.

Byłem u mechanika na wstępnej wizycie, pooglądał, pomachał autem i.....

21-go ma termin na rozkręcanie zawiechy, z zewnątrz wszystko wygląda dobrze, bez widocznych luzów, uszkodzeń itp. mówi, że spotkał się ze sytuacją w VC, że stukał amor mimo że był jeszcze sprawny.

Będzie rozbierał i jak nic szczególnego nie znajdzie zamieni amory stronami i będzie słychać czy pukanie się przeniosło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tłumienie tylnych amorów 65 i 63% to nieznaczna różnica. Może inny specjalista powinien zajrzeć pod samochód?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o różnice, spotkał się z pukaniem amorów mimo iż ich sprawność pozwala na spokojna jazdę.

...a co do mechanika, hmmm..... kilka rzeczy mi już robi i nie narzekałem, zresztą trafiłem tam z polecenia wiec zakładam ze jest oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności