Skocz do zawartości

Podswietlenie przelacznika +/- klimatyzacji w Vectrze B


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

1.Może ktoś wie jak naprawic podswietlenie przelacznika +/- klimy ( klimatronic ) w Vectrze B widac ze wyswietlacz jest ok bo pokazuje temperature i zmienia jak sie przelancza ale w srodku jest spalona dioda lub zarowka jak rozebrac zeby ja wymienic i nic nie uszkodzic?

2.Drugie pytanie dotyczy wymiany zarowki od podgrzewania swiec zarowych na tablicy rozdzielczej - auto pali poprawnie ale kontrolka swiec zarowych sie nie zapala, prawdopodobnie jest spalona jak wymienic zarowke ?

 

[ Dodano: Sob Maj 05, 2007 07:17 ]

Jak sie dostac do kontrolek to już zanlazlem ale gdzies czytalem ze kontrolka moze sie nie zapalac w wysokich temp. i nie wiem czy to rozbierac bo moze jest dobrze.

Pozostal problem jak sie dostac do podswietlenia przelacznika temp. klimatronic zeby tam wymienic diode lub zarowke bo nie wiem co tam siedzi. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co do kontrolkli od świec żarowych to dobrze wyczytałeś, zapala się dopiero przy ujemnych tęperaturach. a co do podświetlenia tego przełącznika to musisz uzbroić się w cierpliwość i powolutko i bez użucia nadmiernej siły coby niczego nie połamać, rozkręcać kokpit środkowy aż dostaniesz się do przełacznika. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1. kontrolka świec zapala się przy ok. +4 , +6 st.C.

2. zdejmujesz pokrywę na pulpicie sterowania klimatronikiem, musisz podważyć delikatnie śrubokrętem(trzyma się na dwóch zatrzaskach po bokach i na trzech z góry i z dołu), sztuka to nie złamać żadnego(mnie się nie udało :( ale i tak się trzyma). Odkręcasz dwie śubki po bokach, lekko wciszkasz panel do środka(trzyma się na dwóch plastikowych trzpieniach)potem w dół i już wychodzi. Odłączasz dwa złącza z tyłu, to po lewej stronie ma jakieś zabezpieczenie wiec musisz je najpierw wysunąć(oba siedzą dosyć mocno i trzeba się pomęczyć). Dobrze mieć rękę dziecka i 58 stawów w dłoni :) . Po odłączeniu złącz panel wychodzi i z tyłu masz 3 żarówki. Przed odłączeniem złącz lepiej odłącz akumulator bo mogą się spalić tranzystory w regulatorze prędkości dmuchawy i wtedy :wesoly: .

Miłej pracy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności