Skocz do zawartości

woda na progu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukas715

Musialby miec chyba z 10L wody w tych drzwiach zeby do srodka zaczela sie wlewac...nie wydaje ci sie lukas715?

Nie 10 l a 1 l może w drzwiach przy hamowaniu i nie tylko tak się przemieszczać, że może przelewać się gdzie chce (tylko nie dołem-bo np nie drożne otwory).

Wszystkie warianty trzeba wykluczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość firebox

Witam,

na wstępie chciałbym się przywitać, to mój pierwszy post na forum.

Z wodą na progach spotkałem się już 3 razy, problemy już wyeliminowałem.

 

1. główna możliwość rozszczelnienie się folii, podobno częste w Astrach, woda leje się na progi gdy auto jest przechylone. U mnie problem był z lewymi przednimi drzwiami gdy auto stało lewymi kołami na krawężniku. Woda spływa po szybie, kapie na folię i jeśli folia w dolnej części jest nieszczelna to wypływa na progi. Problem zidentyfikowałem dopiero testem węża - lewe koła na krawężnik i lałem wodą z węża po szybie :)

Jeśli kiedykolwiek zdejmowałeś folię - np. jak ja przy wymianie szyby po włamaniu na 99% to jest to.

 

2. jeśli wymieniałeś głośniki, może się lać pod nimi. Jest to szczególnie szkodliwe dla głośników i dystansów jeśli są z MDF. Przy jeszcze mniejszym przechyle niż w p. 1. Woda spływa po przedniej prowadnicy szyby, później na głośnik. Trzeba pokombinować z "daszkami" - folia lub inna inwencja.

 

3. jeśli zmieniłeś folię na inne uszczelnienie, to problem jest identyczny jak z folią. U mnie ciekło na łączeniu mat bitumicznych oraz w jednym miejscu, gdzie mata miała małe pęknięcie powstałe przy montażu. Uszczelniłem to od wewnątrz elastycznym uszczelniaczem, chyba dekarski, taki co nigdy nie zastyga i nie wypłukuje się.

 

Fotki na życzenie zamieszczę później lub mogę przesłać na priv'a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega firebox ma rację.

Miałem to samo woda stała na progach przednich. u mnie były sparciałe uszczelki wokół głośników, dałem nowe plus daszek nad głośnikiem od tego czasu sucho. Radze zabrać się za to jak najszybciej ponieważ część wody dostaje się pod tapicerkę.... pod którą jest gąbka która chłonie wodę i trudno się jej pozbyć. Wietrzenie auta podkładanie gazet pod tapicerke a na koniec kilka worków z pochłaniaczem wilgoci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno częste w Astrach,

na pocieszenie dodam że ten problem dotyczy nie tylko Astry ale innych samochodów też. Widziałem nie jeden raz taki problem. Właściciele długo męczyli się z lokalizacją przecieku, ale dopiero wąż z wodą wszystko wyjaśnił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w astrze f. Kilka kropel na progach mnie nie przestraszył, ale to że strasznie coś chlupało w drzwiach.

Zauważyłem, że otwory na dole drzwi są uszczelnione gumą. Niedługo myśląc oderwałem je i... zostałem oblany dwoma litrami deszczówki :urodziny:

Chyba niema sensu ich przyczepiać z powrotem, choć wyglądały na seryjnie montowane :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zaniechałem tematu bo było słonecznie. Wróciły deszcze więc w ten weekend siadam do drzwi.

 

Może uda mi się zrobić zdjęcia z tego wielkiego przedsięwzięcia :piwo:

 

Na te chwile wnioski:

 

a) problem z głośnikami, nic przy nich nie robiłem ale może coś tam znajdę.

:piwo: Mam 1 drzwi po włamaniu i w ASO wymieniali mi szybkę. Od momentu wymiany mam wodę ;-/

 

Jeżeli ktoś ma zdjęcia z takiego usprawnienia niech podeśle na PRV.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności