Skocz do zawartości

nie odpala


Gość Adam-Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam-Janusz

Witam wszystkich serdecznie, moja zafira jest z 2000r. i ma silnik 2.0dti i gdy jest zimna ciężko odpala :wesoly: , a po zagrzaniu silnika zaskakuje prawie od razu, rzadko łapie temperature, jedna swieca żarowa jest zerwana ale w serwisie powiedzieli ze przyczyną jest co innego to prawda?? Mówili cos o termostacie. Z góry dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Omnibs

Cześć;

 

Hmm a z szukajki korzystałeś? Pewnie nie.!!

 

1) Tematów o termostacie jest wiele, zaś wymiana dziecinie prosta, musisz mieć wkład ok 30 zł lub cały nowy ok.150 zł i płyn chłodniczy zdaje się ok 4,5 ltr.

2) Złe odpalanie to : zapowietrzanie pompy paliwa, uszkodzona świeca żarowa ( ale to ma znaczenie przy temperaturze ok 5C i mniej), słaba kompresja, może EGR( do czyszczenia).

 

Poszukaj tych tematów w szukajce to będzie wiedział lub wydedukujesz co może dolegać Twojemu autku.

 

P.S Trochę mało opisałeś swój problem. Źle odpala...co masz na myśli? Nie grzeje...w jakich warunkach? Latem też czy tylko zimą przy minus np 5C? Taki opis pomoże nam coś Ci podpowiedzieć.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaban6

Witam ja miałem podobny objaw jak padła mi pompa wtryskowa , zimny ciężko odpalał a ciepły super tylko nie miałem objawu z temperaturą . Ale kolega ma racje poszukaj na forum .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam-Janusz

co do temperatury to złapała ją tylko z dwa razy na tresie przy predkosci ok 120km/h i to ok 80-90C jeżdżę nią od miesiąca w zimę nie wiem jak sie zachowuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Omnibs

co do temperatury to złapała ją tylko z dwa razy na tresie przy predkosci ok 120km/h i to ok 80-90C jeżdżę nią od miesiąca w zimę nie wiem jak sie zachowuje

No padł termostat, tzn jest stale otwarty. Sprawdź jaki masz typ(numer) i zamów sobie na Allegro wkład lub cały z obudową. Jedni wymieniają wkład inni całość...jak wymienisz całość to masz pewność że nie będzie przepuszczał.

Generalnie diesle opla długo się grzeją ale jak jest taka pogoda jak teraz to po 4-6 km powinien już mieć ok 89 C

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Omnibs

Ja użyłem takiego wkładu :

http://www.allegro.pl/item1033843616_termostat_opel_astra_corsa_omega_vectra_zafira.html i pasował więc myślę że u Ciebie będzie podobnie.

 

Jak byś chciał cały z obudową to musisz dobrać na allegro po kształcie (ilości i ustawieniu rur) jaki masz u siebie... tak będzie prościej niż szukanie numeru na termostacie.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności