Skocz do zawartości

Centralny zamek a raczej jego brak w Astrze G


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem astre G z początku produkcji i nie ma ona centralnego zamka tzn podobno ma ale nie działa. Nie spotkałem się jeszcze z takim czymś żeby Astra II nie miała centralnego i to bez pilotów. Tymbardziej że jest to auto z Niemiec. Własciciel od ktorego kupiłem twierdzi że siłowniki w drzwiach są (nie sprawadzałem jeszcze) i że winny niedziałaniu jest sterownik centralnego. Czy to możliwe żeby taka Astra nie miała fabrycznie centralnego zamka?

Jeśli zamek jest i nie działa tylko centralka to chciałbym podmienić oryginalny sterownik na uniwerslany z pilotami. Widze że można taki kupić za 50zł na necie. Czy ktoś może poradzić jak się wpiąć w instalacje auta i które złącza wykorzystać, gdzie szukać oryginalnego sterownika? Z tego co wyszukalem powinien być chyba przy prawych przednich drzwiach w okolicach nóg pasażera? Prosze o poradę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spewak

Daj sobie spokój z uniwersalnymi - najpierw sprawdź bezpieczniki, potem wymontuj sterownik który faktycznie znajduje się po prawej od nóg pasażera i kup taki o identycznym symbolu np. CL. Jeśli to wina sterownika to zacznie działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z uniwersalnymi - najpierw sprawdź bezpieczniki, potem wymontuj sterownik który faktycznie znajduje się po prawej od nóg pasażera i kup taki o identycznym symbolu np. CL. Jeśli to wina sterownika to zacznie działać.

sprawdziłem, sterownika nie ma. Są wiązki kabli doprowadzone do niego ale samego sterownika nie ma. Jak sprawdzić czy są siłowniki w drzwiach bz sciagania boczków? Gdybym wiedział na którą parę przewodów podać napięcie to siłownik by zadziałał ale nie wiem...

Ma ktoś może rozpiskę tych kostek albo jakis schemat podłączenia do sterownika ?

 

I pytanko jeszcze o te symbole sterownika oryginalnego, skad mam wiedzieć o jakim symbolu kupić jesli nie mam żadnego w aucie teraz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spewak

Wrzuć do odpowiedniego tematu vin niech Ci chłopaki "odkodują" interesuje cię symbol AU0 to jest centralny bodajrze jeśli oprócz tego będzie jeszcze alarm to inna centralka. Jak już będziesz wiedział że auto wyjechało z fabryki z centralnym to w drzwiach na pewno są siłowniki o ile ich ktoś nie powyjmował będziesz wiedział też jakiej centralki szukać czy z alarmem czy bez.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

Z tym typem centralki to wyczytałem w innym temacie, że są dwie wersje z alarmem i dwie bez alarmu. Nie sądze zeby alarm był bo kluczyki są oryginalne bez pilotów starego typu (jak w astrach F). Więc jesli tam już był centralny to raczej bez alarmu. Mozliwe że Niemiec kupujac w salonie kazał sobie wymontować centralny bo wtyczki wyglądają jakby były wetkniete w gniazdo przez jakis czas ale to może tylko złudzenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności