Skocz do zawartości

Astra G, Sekwencja czy II generacja?


Gość Dude

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuje zakup Astry II 1,6 i chce do niej włożyć gaz. Nie wiem na jaki silnik się zdecydować do 8V pasuje gaz II generacji natomiast do 16V pasuje sekwencja? Moje pytanie to która instalacja jest lepsza?

 

[ Dodano: Nie Maj 09, 2010 13:07 ]

Dodam jeszcze, że nie wiele wiem na temat instalacji gazowej, jeśli się myle to poprawcie mnie. Czy do 8V moge założyć sekwencje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sekwencja, to powinienem kupić 16v? Czytałem że 8v jest lepszym wyborem jeżeli chodzi o gaz? Mógłby ktoś mi to wyjaśnić? Nie mam za dużej wiedzy w tym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj sobie głowy instalacją II generacji.

Sekwencja jest w zasadzie bezobsługowa, poza wymianami filtrów. Auto ma moc nawet większą na gazie przy sekwencji. Przy instalacji II gen ucieknie ci ok 10% mocy, bo jest zwężka w dolocie (mieszalnik).

Ja mam STAG300 + wtryski VALTEK.

Przelatałem 30 000 km i żeby nie kontrolka to nie wiem, że na gazie latam.

Instalacja strojona na hamowni.

Moc: PB- 101KM, LPG - 103KM.

Gaz ma 101 oktan jak sie nie myle i dlatego wieksza nieznacznie moc na gazie. Czujnik spalania stukowego pozwala na ustawienie przez kompa wtedy "ostrzejszego" zapłonu i stąd ta różnica.

Minimalnie słabszy moment obrotowy na gazie, ale na co dzień to jest w granicach twojej percepcji.

Max leciałem wg GPS 190 na LPG a 188 na PB.

Jednym słowem autko chodzi jak marzenie, nie ma znaczenia na czym.

Spalane mam w mieści 10,6-11,5 l gazu (silnik X16XEL) 16 zaworowy.

Butla w koło mieści 37l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boro53, ale jeżeli kupi silnik 8v na mono wtrysku to nie ma sensu zakładać sekwencji,co innego jeżeli zdecyduje się na 16v ewentualnie Z16SE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest jeszcze jedno wielkie "ale": 2 generację da sie ustawic żeby przełączała sie na gaz po przegazowaniu niezależnie od temperatury silnika, natomiast sekwencja przełączy sie po zagrzaniu silnika (nie wiem czy przy sekwencji jest możliwość ustawienia momentu przełączenia po przegazowaniu niezależnie od temperatury). Oczywiście lepiej jest zawsze przełączać na gaz po zagrzaniu silnika, ale jesli ktoś glównie robi krótkie trasy po mieście, to w zimie może się zdarzyć, że nie skorzysta ze swojej instalacji sekwencyjnej ani razu, bo będzie ciągle jeździł na benzynie dogrzewając silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez sie szykuje do zalozenia gazu w Astrze, Boro53 ile dales za sekwencje ? (wiem ze w kazdym miescie inaczej - ale tak tylko orientacyjnie pytam) i jeszcze jedno, widze ze masz Stag300, to jest najlepsza ? czym sie rozni od innych ? (w ogole jakie sa rodzaje?:))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadałem Astrę z silnikiem X18XE-1 ECOTEC.

Autko było zagazowane - a mianowicie II generacja.

Sekwencja kosztowała wtedy około 4000 PLN. Była więc poza zasięgiem.

Z instalacji byłem bardzo zadowolony - nie czekałem z załączeniem gazu jak w przypadku sekwencji na osiągnięcie odpowiedniej temperatury silnika. Zużycie też przyzwoite: w mieście 12litrów, na trasie około 8,5 litra, a na autobanie z klimą i 140km/h około 9 litrów.

Gaz nie sprawiał żadnych problemów, na czas wymieniałem filtr powietrza, a świecebyły wyłącznie NGK jednoelektrodowe.

Nie odczuwałem spadku mocy na gazie, żadnego mulenia.

 

Proponuję II generację.

Dla silnika 1.6 8V jest idealna.

Autko nie ma zacięcia sportowego a jest ekonomiczne.

Kuzyn posiadał takie auto z takim gazem i bardzo sobie chwalił ekonomiczną eksploatację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Proponuję II generację.

Dla silnika 1.6 8V jest idealna.

Autko nie ma zacięcia sportowego a jest ekonomiczne.

Kuzyn posiadał takie auto z takim gazem i bardzo sobie chwalił ekonomiczną eksploatację.

jaki gaz założyć do tego auta na monowtrysku 75kM?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bolojang, przeczytaj ten temat jeszcze raz.Pisze II generacja,jak poszukasz na forum innych tematów o LPG to będziesz widział że do monowtrysku taka nadaje się najlepiej.

 

[ Dodano: Pon Wrz 06, 2010 19:45 ]

Ps.

jaki gaz założyć do tego auta

na monowtrysku 75kM

Do tego?czyli którego?Masz merive a w niej jak się nie mylę nie było silników 75konnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności