Skocz do zawartości

Paląca się kontrolka akumulatora corsa C


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Norek83

Witam.

Po odpaleniu silnika usłyszałem dziwne trzeszczenie pod maską. Po przejechaniu 500 set metrów zapaliła mi się kontrola akumulatora. Na obrotach powyżej 2 tys gaśnie. Auto satało 2 dni na parkingu. Po ogledzinach pod maską nie widze nic podejrzanego. Pasek wydaje się być na swoim miejscu. Kiedyś czytałem, że może to być wina alternatora i że można to naprawić samemu. Jestem laikiem w sprawach mechaniki więc nie wiem czy w moim przypadku to w ogóle możliwe. Jest to corsa C 1.3 dcti 2004 przebieg 10500

 

jakie sa koszty takiej naprwy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że może to być wina alternatora

moze

i że można to naprawić samemu

raczej nie ,tym bardziej ze

Jestem laikiem w sprawach mechaniki

 

o koszta to sie pytaj elektromechanika

moze byc cos drobnego

a moze caly altek do wymiany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Norek83

Witam

 

Rozmawialem z mechanikiem i powiedzial mi, że regeneracja to koszt ok 1000zl nowy to koszt ok 3 tys a uzywany ok 300zl plus wymiana 200, 300zl... Wydaje mi sie ze to strasznie duzo. Koszty mi podal niczego nie rozkrecajac i nie wyciagajac. Nie wiem czy mam ufac w tej opini. Co o tym myslicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana 200, 300zl

Uuuu...wymiana altka w dieslu to musi być super skomplikowaną sprawą, że kosztuje aż takie kosmiczne pieniądze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Norek83

Chyba wlasnie taka skomplikowana nie jest, gdyz inni mają cene 80 do 100zl. Nie wiem na jakiej podstawie ocenil regeneracje skoro do niego nie zajrzal. Chyba że po dziwnym halasie ktory wydaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też w tym samym silniku i modelu auta nie tak dawno robiłem koło pasowe alternatora - wymiana na nowe + robocizna to koszt zakupu nowego alternatora czyli około 350zł.

 

Nie baw się w naprawy bo nie wiem czy jest sens. Kup i wymień na nowy - wymiana w przeciwieństwie do silnika 1,7 jest prosta bo alternator jest z tyłu i dość łatwo dostępny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcel_kk

Witam

 

Rozmawialem z mechanikiem i powiedzial mi, że regeneracja to koszt ok 1000zl nowy to koszt ok 3 tys a uzywany ok 300zl plus wymiana 200, 300zl... Wydaje mi sie ze to strasznie duzo. Koszty mi podal niczego nie rozkrecajac i nie wyciagajac. Nie wiem czy mam ufac w tej opini. Co o tym myslicie ?

Szkoda że ten pseudo mechanik nie podał Ci jeszcze do tego cen w euro.

Orginał GM nowy do mojej Corsy 1.7 DTi kosztuje 769zł. Poszukaj w necie, powinien być w cenie ok.500 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

regeneracja to koszt ok 1000zl

bez przesady

uzywany ok 300zl plus wymiana 200, 300zl...

silnika nie ma chyba konieczności do tej operacji wymontowywać :(

zawijaj się stamtąd i poszukaj innego majstra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Norek83

Dzięki wszystkim za pomoc. Oddałem auto w ręce fachowca i kosztowało mnie to 450zł. Wymiany wymagało to koło o które zahacza pasek plus pasek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość pitthegreat

Dodam w temacie, że miałem identyczny objaw (metaliczny szum, kontrolka akumolatora która gaśnie powyżej 2tyś obr). Do wymiany był alternator wraz wolnym kołem (o ile nie pomyliłem nazwy). Zdecydowałem się na regenerowany bo dostałem na niego gwarancję. Wymiana trwała może 30 minut. Wstawili "nowy" i zabrali stary. 600zł w Warszawie 2 lata temu. Od tego czasu jest spokój. Mechanik zarzekał się, że 100k km wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności