Skocz do zawartości

Podswietlenie galek nawiewow i klimatyzacji


Gość pyton35

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pyton35

Witam- prosze o porade jak sie dostac do podswetlenia galek nawiewow, jakie tam zaroweczki trzeba zakupic. Jak opis wymiany bedzie zjadliwy to moze zmobilizuje sie i sam wymienie te zaroweczki.:P

Dziekuje za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta :P , a żaróweczka tylko jedna (jaka nie pamiętam ale chyba 2W taka mała bez oprawki). Po pierwsze odkręcasz śrubkę na samym dole panelu (musisz szukać tam w dziurze gdzie podstawka na napoje), następnie ciągniesz dolną część panelu tą z popielniczką w dół i jednocześnie do siebie (wyczaisz). Jak to zdejmiesz to pod spodem są chyba dwa wkręty i co najważniejsze ten panel z pokrętłami ciągniesz tylko do siebie (absolutnie nie wolno w dół bo pozrywasz górne zaczepy), ja musiałem użyc sporo siły. Masz bebechy na wierzchu więc odpinasz wtyczki i cięgna do klapek kierunkowych nawiewu i temperatury (Jeżeli będziesz miał problem z linkami to odkręć ten panel do wymiany filtra przeciwpyłkowego i poodpinaj najpierw linki przy klapkach - będziesz miał więcej luzu i łatwiej będzie ci odpiąć linki przy pokrętłach). Teraz panel z pokrętłami bierzesz na stół i musisz cały biały środek z pokrętłami odpiąć od tego czarnego panelu :) . Mając cały prostokątny pierdzielnik wyciągasz pokrętła. Pokrętła są na wcisk więc je wyciągasz bez obawy że coś urwiesz. No i prawie finisz - rozkładasz pudełeczko na dwie części i już jesteś w domku :) . W środku jest jedna zabździana żaróweczka. Może troche zamotałem ale jeżeli będzie cos nie jasne pytaj . Miłej pracy ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Serek95

Ja u siebie przedwczoraj przeprowadziłem taką "operację"... Czas pracy to około 5 minut. A za żarówkę zapłaciłem 80 groszy. Wydaje się, że te podświetlenie, a właściwie jego brak to "pierdoła", ale oko drażni... Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wczoraj zdjąłem pokrętło i zobaczyłem żarówkę, które nie świeci (nie podświetla).

Niestety jest ona trochę poniżej tej dziury na pokrętło i żadnym sposobem

nie jestem w stanie jej wyjąć (paluchy za grube a pincetki się ślizgają...)

 

Chyba jednak trzeba będzie rozkręcać panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności