Skocz do zawartości

chłodnica klimy- ponoć do wymiany


Gość astraelegance

Rekomendowane odpowiedzi

Gość astraelegance

Witam, byłem u klimaciarza aby nabic klime, gosc odkrecil 2 srubki i odgiał wentylator popatrzyl na chlodnice i stwierdzil ze jest do wymiany i ze nie ma po co nabijac. Nastepnie sam w domu odkrecilem ten wentylator i nic tam nie zauważylem bylo tylko troche owadow i kurzu na spodzie- jednym słowem troche syfu. Co mam robić? kupić nową chłodnicę? Czy tak na oko można stwierdzic ze jest uszkodzona? Z gory dzieki za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo, dokladnie to samo uslyszalem od jednego fachowca... myslalem ze chlodnica do wymiany bo tak mi powiedzial, pojechalem do innego, ten nabil mi klime, sprawdzil szczelnosc i ...sprezarka nie zalaczala... :wesoly:... ale...juz mialem jutro jechac kupic nowa...sprawdzam klime i zalaczyla ! :wesoly: na razie mi smiga ladnie wiec jedz do innego klimaciarza, powiedz ze ma Ci sprawdzic szczelnosc i nabic klime...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jechać do innego, ale niektórych wycieków na sucho nie widać, chłodnica może idelanie wyglądać, układ napełnisz azotem, psikniesz piąką do wykrywania nieszczelności a na chłodnicy robią sie tzw"szampanki" ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astraelegance

dokładnie tak jak tom3ek napisał, pojechalem do innego i fakt są 2 dziurki :( teraz trzeba kupić chłodnice, tylko że tak... nie mam zbyt wiele kasy na to, na allegro jest taka chłodniczka za 280 zł + wysyłka,,,, ujdzie taka czy nie bardzo? nie musi byc jakas "pancerna" aby pochodzila symboliczne kilka lat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Jeżeli chcesz wymieniać chłodnicę z klimy to lepiej sprawdź dokładnie swój model, ja jak wymieniałem to 3 razy jeździłem do sklepu bo zawsze jednak coś nie pasowało (różne modele) w końcu powiedziałem w warsztacie żeby sami kupili i wymienili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zbyt wiele kasy na to, na allegro jest taka chłodniczka za 280 zł + wysyłka,,,, ujdzie taka czy nie bardzo? nie musi byc jakas "pancerna" aby pochodzila symboliczne kilka lat

zakładałem ostatnio taką kupioną na allegro i powiem że nie najgorsze, 2 lata powinna pociągnąć

 

Jeżeli chcesz wymieniać chłodnicę z klimy to lepiej sprawdź dokładnie swój model, ja jak wymieniałem to 3 razy jeździłem do sklepu bo zawsze jednak coś nie pasowało (różne modele) w końcu powiedziałem w warsztacie żeby sami kupili i wymienili.

pierwsze słysze, do astry 2 są dwa modele którka (do Turbo Deasla) lub długa do reszty, jakoś nie trafiłem na chłodnice która nie pasowała ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

pierwsze słysze, do astry 2 są dwa modele którka (do Turbo Deasla) lub długa do reszty, jakoś nie trafiłem na chłodnice która nie pasowała ....

W długich chłodnicach masz 2 rodzaje wyprowadzeń

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze, do astry 2 są dwa modele którka (do Turbo Deasla) lub długa do reszty, jakoś nie trafiłem na chłodnice która nie pasowała ....

W długich chłodnicach masz 2 rodzaje wyprowadzeń

he ?? pierwsze słysze i nigdy nie wiedziałem (a zmnieniłem chyba z 300 chłodnic w astrze), czym sie różnią ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności