Skocz do zawartości

Pojemność baku


Gość Navy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niestety jakimś dziwnym cudem moje konto zniknęło :( Możecie mi powiedzieć jaką pojemność ma bak w 3d kadecie 1.4i z 91'. Spotkałem się z informacjami 42 i 45 l ale która jest poprawna? Aha jeszcze jedna sprawa - ponawiam pytanie: Na jakiej podstawie na zimnym silniku dawkuje paliwo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg haynes'a 42l , a 50l ma kombi.

 

Na jakiej podstawie na zimnym silniku dawkuje paliwo?

Sterownik dostaje informacje z czujnika temperatury wody o niskiej temperaturze silnika i wzbogaca mieszankę(wydłuża odrobinę czas wtrysku)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja znalazłem jeszcze coś takiego: http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/opel/kadett/e-hatchback-1.4-i-60km.html

Kurde no nie mogę tego zrozumieć jak mając ok 4-5 l w baku i przyjeżdżając na stację dotankowałęm prawie 44l. Stacja to Orlen w Opolu na ul Oleskiej. Czyżby mieli przekręcone przepływomierze?

Gdzie znajduje się ten czujnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby mieli przekręcone przepływomierze?

Skąd wiesz jak nie wiesz :(

 

Na te dane z autocentrum patrzyłbym z przymrużeniem oka. C14NZ na pewno nie ma stopnia sprężania 10,2:1

 

Gdzie znajduje się ten czujnik?

Z tyłu kolektora ssącego.

Po co Ci on, masz jakiś problem z pracą na zimnym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) wydaje mi sie ze to wlasnie duze spalanie mam spowodowane tym ze ten czujnik jest moze walniety bo probowalem auto zagrzac do wlaczenia wentylatora zeby kompa nastroic po resecie i nagrzewalo sie 25 min...przy okazji strasznie duzo benzynki zuzylo

2) mam taki maly problem jak odpale auto wszystko super - 1200 obrotow jak igla trzyma, ruszam z miejca obroty sie zwiekszaja, naciskam za chwile sprzeglo i hamulec i obroty ida do 2 tys czasami wiecej i powoli schodza tak po 2 sek, musze taka czynnosc (hamulec sprzeglo) zrobic ze 3x na poczatku kazdej jazdy zeby potem obroty normalnie momentalnie spadaly po wcisnieciu sprzegla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) wydaje mi sie ze to wlasnie duze spalanie mam spowodowane tym ze ten czujnik jest moze walniety bo probowalem auto zagrzac do wlaczenia wentylatora zeby kompa nastroic po resecie i nagrzewalo sie 25 min...przy okazji strasznie duzo benzynki zuzylo

To może być też kwestia termostatu. Czuć niedopaloną benzynę z wydechu?

 

2) mam taki maly problem jak odpale auto wszystko super - 1200 obrotow jak igla trzyma, ruszam z miejca obroty sie zwiekszaja, naciskam za chwile sprzeglo i hamulec i obroty ida do 2 tys czasami wiecej i powoli schodza tak po 2 sek, musze taka czynnosc (hamulec sprzeglo) zrobic ze 3x na poczatku kazdej jazdy zeby potem obroty normalnie momentalnie spadaly po wcisnieciu sprzegla

W pierwszej kolejności sprawdź nieszczelności w dolocie. Zdejmij obudowę filtra powietrza(2 śruby na krzyżowy śrubokręt), weź klucz 13 i dokręć nakrętki na szpilkach od mocowania wtrysku i filtra powietrza.

Posprawdzaj wszystkie wężyki, czy któryś nie spadł itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedopalonej benzyny nie czuć - normalny zapach spalin, co prawda wydaje mi się jakby trochę za słabo się nagrzewał bo wskazówka oscyluje w okolicy połowy skali, czasami mniej czasami ciut więcej. Wszystkie wężyki posprawdzałem, dokręciłem na maxa te śruby ale dalej jest to samo :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności