Skocz do zawartości

vectra c 2004r jaki gaz ?


Gość tomato0203

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomato0203

Chcę założyć gaz do vectry silnik 1.8 122 konie... co proponujecie ?

Pytałem w kilku miejscach i cena oscyluję w granicy 3400-3600 pln zależy mi na doś dobrej instalacji ponieważ dużo jeżdżę...

acha i takie pytanko czy jest możliwość podłączenia instalacji gazowej tak aby komputer pokładowy też pokazywał spalanie gazu ?

Propozycje jaki dostałem to ta firma STAG i jeszcze jakaś włoska firma ale nazwy nie pamiętam i powiedziano mi że ta włoska trochę droższa od tej STAG ale lepsza...

co robić ? na co się zdecydować przy takim aucie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czeslaw555

nie ma możliwości żeby komp pokazywał zużycie gazu ale to co pokazuje podczas jazdy na gazie wystarczy dodać ok 25-30% (musisz to sobie sam obliczyć i będzie to stały % ) i będziesz miał wynik zużycia gazu. Coś drogo ta instalacja dobre już są za ok 2600zł popytaj w innych warsztatach .Szukaj warsztatu gdzie mają stół do regulacji wtrysków gazu bo sporo ich nie posiada ,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stag-300 plus,reduktor magic 3 w poprawionej wersji wtryskiwacze matrix HD 211.10 pojedyncze dobre do zalozenie pod osloną lub matrix HD 344 ewentualnie HANA do tego dobry znajacy sie na rzeczy gaziarz,potrafiacy zalozyc a pozniej wyregulowac instalacje na drodze anie w garazu.Tk jak kolega wyzej napisal nie ma mozliwosci aby komp pokazywal spalanie gazu,prawidlowo wyregulowana instalacja spowoduje ze komp bedzie pokazywal ile teraz spala benzyny do tego +20% mniej wiecej wyjdzie spalanie gazu.jesli w aucie jest komp informujacy o spalaniu to wiemy czy instalacja jest prawidlowo wyregulowana znajac spalanie na benzynie w tych samych warunkach patrzymy na spalanie na gazie jesli spadnie jest za bogato bo ECU po sondzie skroci czasy wtryskow,jesli wyzsze jest za ubogo bo wydluzy.Z podzespolami ktore podalem wyzej+dobry gazownik bedziesz bardzo zadowolony a roznice w jezdzie poczujesz tylko przy kasie.pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomato0203

hmm... ok dzięki za opinie i podpowiedzi... ale widzę że muszę się rozejrzeć po zakładach montujących i popytać o cenę... a co do tej instalacji STAG to jesteście pewni że będzie najlepszą instalacją do tej vectry ? nie będzie problemów ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej opcji co napisalem bedzie bardzo dobra instalacja podstawa dobry znajacy sie na rzeczy gaziarz,ktory sciaga kolektor dokladnie i prawidlowo wierci pod wkretki do wtryskiwaczy reguluje auto na drodze sprawdzajac jakie dysze beda odpowiednie ,czy sonda lambda pracuje podczas pracy na lpg tak samo jak na pb w kazdych warunkach itp.Stag to tylko elektronika ale jedna z najlepszych na rynku o dyzych mozliwosciach,matrix hana to bardzo dobre wtryskiwcze magic 3 do tej mocy jest z zapasem,czyli spelnisz te warunki+ dobry gaziarz to nie bedziesz wiedzial na jakim paliwie jedziesz zero spadkow mocy zero problemow to na jakim paliwie jedziesz odczujesz tylko przy kasie.Ale jesli trafisz na druciarza nastawionego tylko na zysk i nie majacego pojecia o zamontowaniu i wyregulowanu instalacji to bedziesz mial problem.Drut zwali problem na ciebie lub na auto mowiac ze zamontowal tego dziesiatki lub setki kazdy jest zadowolony tylko pan cos wymysla albo auto jest niesprawne.pzdr.Napisz skad jestes moze w twojej okolicy sa dobre godne polecenia warsztaty,warte polecenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomato0203

jestem z Łodzi i jest tu kilka zakładów a jutro chcę pojeździ i popytać dokładnie o instalkę... może ktoś wie gdzie w Łodzi najlepiej się udać ? może ktoś coś podpowie ? zależy mi żeby było to zrobione dobrze i solidnie tak żebym nie narzekał potem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności