Skocz do zawartości

dalej problem z viki


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam ponownie.

Pisałam już o mojej viki - żle odpalała krótko mówiąc. Wymieniłam świece i filtr powietrza i wydawało się że jest ok. Niestety problemy wczoraj po południu wróciły :wesoly:

Tzn. znowu zdarza się jej odpalić np. za 3-4 razem, trzyma wysokie obroty (1000-1200), jakoś nierówno chodzi i znowu na kilka sekund kilka razy zapaliła się kontrolka silnika.

Z rzeczy "nieruszonych" przeze mnie od dnia zakupu przychodzą mi na myśl kable WN.

Może jechać na komputer (chociaż nie uśmiecha mi się dawać 120 PLN za podłączenie wtyczki)

Poradźcie co robić. :wesoly:

 

[ Dodano: Czw Mar 23, 2006 08:17 ]

I jeszcze jedno: klepią zawory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

coś z elektryką ewidentnie :wesoly:

przepływkę sprawdzałaś?

od kabli mogła by nierówno pracować :wesoly:

wejdź do nas na forum i załóż temat, chłopaki na pewno mase rzeczy od których tak sie dzieję wypiszą :wesoly:

www.forum.vectra-unlimited.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Przede wszystkim zczytaj błędy. Nie wiem skąd wziełaś 120 zl za podłączenie do kompa bo nawet w ASO kosztuje to 70 zl.

Może być problem z czujnikiem położenia walu korbowego. Jak ten czujnik nawala to sa problemy z odpaleniem auta. Ale jeszcze raz - najpierw zaczytaj błędy bo inaczej jest wróżenie z fusów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak jak PsiaCrew napisał i przede wszystkim odczytaj kody :lol: Na forum V-U znajdziesz jak to zrobić samemu :)

 

P.S. PsiaCrew :D:P:D Ty tutaj :D:lol::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
P.S. PsiaCrew :!: :!: :!: Ty tutaj :(:) :)

a co :P

udziela się człowiek tu i tam :wesoly:

ale częsciej tam ;)

a swoją drogą mirka, nie napisała czy uporała się z tą usterką :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc urlopowałam się !!!

usterka pojawia się (mam na myśli check engine) tylko jak jest wilgoć tzn. pada deszcz lub śnieg albo jak umyję viki karcherem. Obiecuję zczytać błędy - 120 zł to cena w polecanym u mnie warsztacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zjawię. !!!

Szczerze mówiąc trafia mnie już coś z moją viki. !!!

Zaświecającego się checka już się nie czepiam (wiem, mam odczytać błędy, może po świętach), ale parę dni jeździała jak ta lala, odpalała modelowo - myślałam że to zasługa STP które zakupiłam i wlałam (bo problem był z odpalaniem na benzynie, na gazie nic się nie działo)

Ale oczywiście byłoby zbyt pięknie :x

Od dwóch dni temperatura dochodzi do 90 a nie było z tym problemu - trzymała 80. Chyba jest coś z termostatem bo check zapala się (opócz tego kiedy jest wilgotno jak dziś) kiedy tem. silnika dochodzi do drugiej niebieskiej kreski i gaśnie po przekroczeniu trzeciej.

Nie zawsze ma ochotę odpalić - i na ciepłym i na zimnym silniku. Jest b. słaba. Dodatkowo dzwoni mi przed sekundą mąż, że zgasła na LPG. Ręce opadają ;/

Wiem, że jest wybita poduszka pod silnikiem; zawieszenie OK (na szczęście)- zrobiłam diagnostykę

Czy podane przeze mnie objawy coś wam mówią:lol:? Boję się jechać do warsztatu - będą wymieniać po kolei aż trafią. Z wyczytanych info na forach wychodzi mi: czujnik temp. silnika, czujnik wału, filtr paliwa i kable WN; no i wiem : zczytać błędy :lol:8)

A przy okazji : bezawaryjnychi spokojnych Świąt Wielkanocnych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirka wszystko pokaze odczyt bledow Inaczej bedziesz szukac igly w stogu siana !!! Co do temperatury to 90 st. to dobra temp. 80 st to chyba nieco za niska. Podjedz do miasta piwa i ci to zrobie bez problemu

 

SERIO SERIO !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności