Skocz do zawartości

demontaz chłodnicy


Gość maciekc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciekc

witam

poniewaz muszę wyciągnąć chłodnice do wymiany lub łatania chciałem zapytac czy uda mi sie to zrobic bez demontażu części karoseri (np pasa przedniego) oraz pytanie o samą chłodnice - w dolnej części chłodnicy jest czerwony "korek"z nacięciem jakby do odkręcania za pomocą sróbokręta krzyżakowego- do czego on służy? czy to jest do spuszczania płynu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę wyciągnąć chłodnice do wymiany lub łatania chciałem zapytac czy uda mi sie to zrobic bez demontażu części karoseri (np pasa przedniego)

Nic nie napisałeś czy masz klimę, a to utrudnia zadanie. Z własnego doświadczenia, wiem, że chłodnicę można zdemontować bez ruszania tej od klimy i zdejmowania zderzaka. Ja za pierwszym razem nie ściągałem zderzaka i się trochę nagimnastykowałem by naciągnąć wąż łączący chłodnicę silnika z chłodnicą od klimatyzacji. Ale już za drugim razem ściągnąłem zderzak i dla własnej wygody radzę Ci to samo, bo roboty ze zdjęciem zderzaka jest nie wiele wystarczy

że odkręcisz po dwa torxy przy nadkolach, wyjmiesz dwa plastikowe kołki u góry i trzy pod spodem i zderzak jest zdjęty. A przy belce wystarczy odkręcić - 4 nakrętki.

Kolejny krok odkręcamy mocowanie chłodnicy:

- mniej więcej w połowie wysokości, po obu stronach (po jednej śrubie)

- na dole, mocowania na dwie łapy po dwie śruby.

w dolnej części chłodnicy jest czerwony "korek"z nacięciem jakby do odkręcania za pomocą

sróbokręta krzyżakowego- do czego on służy? czy to jest do spuszczania płynu?

Właśnie do spuszczania płynu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już prostuje - chłodnica bez klimy

ieżeli nie masz chłodnicu od klimatyzacji powinno być jeszcze ł

atwiej i to bez zdejmowania zderzaka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekc

wymiane chłodnicy mam juz za sobą (tak na marginesie - demontaż i wymiana jest prosta - chłodnica wychodzi góra bez demontażu zderzaka) natomiast chciałem sie dowidzieć czy płyn chłodniczy ma lub powinien mieć odpowietrzenie odpowiadające za zmiane ciśnienia pomiędzy zimnym a gorącym płynem

zauważyłem że gdy płyn chłodzacy jest gorący podczas odkrecania korka wlewu nastepuje "sykniecie" powietrza jaby sie wytworzylo wieksze cisnienie czy to normalne? czy takie zwiększenie cisnienia nie może wpłynąc na rozszczelnienie układu chłodzenia?

jakieś przedmuchy z silnika nie wchodza w gre - płyn czysty, nie ubywa ani tez nie przybywa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że gdy płyn chłodzacy jest gorący podczas odkrecania korka wlewu nastepuje "sykniecie" powietrza jaby sie wytworzylo wieksze cisnienie czy to normalne?

to normalne

uklad w oplu jest cisnieniowy

zaworek jest w korku

jesli cienieie bedzie za duze

to sie otwiera i wywala nadmiar cisnienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekc

dzięki GAWLAK za odzew

czy jest możliwe aby ten zaworek żle działał i jak to można sprawdzić , o ile się nie mylę to korek (zaworek) nie jest rozbieralny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu myslisz ze jest uszkodzony ??

wywala plyn ze zbiornika ??

bo to jest przewaznie konsekwencja tej usterki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekc

czy jest uszkodzony to nie wiem , płynu tez nie wywala natomiast niepokoi mnie ten "zrzut powietrza"podczas odkręcania korka na gorącym silniku

jestem świeżo po wymianie chłodnicy i obserwuje czy wszystko jest w porządku

po odkręceniu korka poziom płynu podnosi się około 1-1,5 cm ale sadze że to nie jest dziwne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności