Skocz do zawartości

Serwis oświetlenia zewnętrzne - model "D" rocznik


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jurek 46

Doszedłem do wniosku – po 18-tu miesiącach bezawaryjnej eksploatacji – że warto byłoby zaopatrzyć się w zapasowe żarówki przodu i tyłu modelu „D”. W związku z przewidywaną ewentualną koniecznością wymiany tychże ”na drodze”, w dociekliwości swojej przy świetle dziennym postanowiłem rozpoznać typy i moce żarówek. Stąd moje pytanie: jak dotrzeć do i wymienić żarówki „mijania” bez użycia ekstra narzędzi, bo przy normalnych rozmiarach palców i dłoni oraz uprzednim - zgodnie z zaleceniami instrukcji eksploatacji pojazdu - zdemontowaniu rury ssącej filtra (reflektor prawy) oraz pokrywy skrzynki bezpiecznikowej i rurki wlewu zbiornika spryskiwacza (reflektor lewy) jest to chyba niemożliwe. Z całej opisanej w instrukcji procedury udało mi się zdjąć zatrzaski z pokryw chroniących dostęp do reflektorów „mijania” ale ich pełnego demontażu nie zaryzykowałem bo obawiałem się, że po wyjęciu i ponownym zamontowaniu żarówki nie uda mi się ich zamknąć. W związku z tym mam do forumowiczów (-ek) pytania: Czy oznacza to, że wymiana żarówek mijania wymaga:

1. zręczności w dłoniach i palcach na poziomie prestidigitatora lub złodzieja kieszonkowego;

2. demontażu całego filtra powietrza / skrzynki bezpiecznikowej po uprzednim odłączeniu jej od okablowania strukturalnego nadwozia;

3. zlecenia tej usługi serwisowi OPLA podczas dalszych podróży np. po krajach UE i zapłacenia za nią 132 EUR (tyle w serwisie autoryzowanym w Mönchengladbach-Zagł.Ruhry).

Proszę o uwagi do powyższego i podania lepszego rozwiązania problemu niż z moich rozważań w p-tach 1...3. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może łatwiej wykręcić lampy i wyciągnąć je bez demontażu reszty?

nie znam tego modelu ale przewodu powinno wystarczyć na tyle żeby wyciągnąć je i zmienić żarówkę?

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jurek 46
http://forum.opel24.com/viewtopic.php?p=397848#397848Wicuch,

może łatwiej wykręcić lampy

Dziękuję serdecznie, ale w nadwoziu "D" brak jest możliwości dojścia do mocowania modułu reflektorów od zewnątrz a ich demontaż od strony komory przy "upakowaniu" sąsiedniego osprzętu wymagałby kilkugodzinnej interwencji w garażu lub warsztacie. PZDR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

a jakiego rodzaju są żąrówki corsie d

może ktoś wie bo w instrukcji nigdzie tego niema

Światła pozycyjne: przód W5W - tył P21/5W

Światła krótkie: przód H7

Światła drogowe: przód H7

Kierunkowskazy: przód PY21W, tył P21W, boczne 5W5

Światła cofania P21W

Światła stopu P21/5W

Światła przeciwmgielne: przód H3, tył P21W

Oświetlenie tablicy rej. 5W5

Oświetlenie podsufitki C10W

Schowek C10W

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiego rodzaju są żąrówki corsie d

może ktoś wie bo w instrukcji nigdzie tego niema

...Światła krótkie: przód H7

Światła drogowe: przód H7...

 

UWAGA: wg mojego rozeznania - samodzielnie wymieniałem - reflektor drogowy "nosi" jako źródło żarówkę H1 (trzonek P14.5s). Ze względu na problemy z demontazem i montazem (szczególnie reflektory mijania) warto montować jako nowe żarówki f-my OSRAM mod Ultra Life - wg producenta 3-krotnie dłuższa żywotność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od modelu najpierw montowali h1 potem h7...

co do żarówek life... to tak świecą one znacznie dłużej niztradycyjne ale tez znacznie słabiej, coś za coś w końcu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności