Skocz do zawartości

Nowe oprogramowanie i kontrolka oleju


Gość Pszczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pszczyna

Mam pytanie do znawców , otóż byłem w ASO aby wgrać Nowe oprogramowanie sterownika silnika i stwierdzono że jest najnowsze auto z 2005r.silnik z 19 DT 120Km (opis z PC 55198922 software version 5127) no i tyle się dowiedziałem , wizyta była ponieważ wydaje mi się że przybywa oleju w silniku , a żekomo nowe oprogramowanie usuwa bąd dopuszczania paliwa poprzez turbo czy też DPF podczas wypalania (obecny egzemplarz auta mam od 2-dwóch tygodni)

w domu zaś z czytałem

HW:D3. 40//02.11.2005

SW:23.09.2004/0//CD59-/00050

Code:005 Wer:03 DD 2.2/6.0/-.-

LCD-temp: 30 stC SCL - LS :0002047F

 

heat-St: FRIST SCL - MS 0042

 

Więc jest nowe czy nie :)

 

 

Drugie pytanie: nawet po usunięciu nadmiaru oleju z silnika zapala się kontrolka oleju na żółto :) możliwe przyczyny :)? bo znalazłem takie coś: (patrz FOTOSIK)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ecec456af29c065d.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer wgranego nowego softu z datą jego wgrania odczytasz op-comem( albo TECH2) po wejściu do "silnika".

To co jest na wyświetlaczu to tylko ogólna wersja softu zainstalowanego podczas produkcji, po wgraniu updatu nadal to pozostaje bez zmian. Też tak kiedyś myślałem, ale w ASO pokazali mi to, co Tobie opisuję! :urodziny:

 

Ostatni soft był publikowany w grudniu 2008, a wgrałem go w maju 2009 i wielkiej poprawy nie zauważyłem, ale autko lepiej się zbiera na niższych obrotach. Pamiętam jedynie, że numer softu miał na końcu cyfry .... 027. Tyle!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pszczyna

Nikt się nie wypowiedział na drugie pytanie: nawet po usunięciu nadmiaru oleju z silnika zapala się kontrolka oleju na żółto możliwe przyczyny ? bo znalazłem takie coś: (patrz FOTOSIK)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ecec456af29c065d.html

 

 

Albo jest coś nie tak z olejem , lub czujnik oleju do wymiany !lecz co ma oznaczać zdanie -Poziom oleju jest sprawdzany automatycznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie wypowiedział na drugie pytanie: nawet po usunięciu nadmiaru oleju z silnika zapala się kontrolka oleju na żółto możliwe przyczyny ? bo znalazłem takie coś: (patrz FOTOSIK)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ecec456af29c065d.html

 

 

Albo jest coś nie tak z olejem , lub czujnik oleju do wymiany !lecz co ma oznaczać zdanie -Poziom oleju jest sprawdzany automatycznie

Co prawda nie znam się na Twoim silniku ale wydaje mi się iż paliwo przenikające do oleju mogło go rozcieńczyć co może generować alarm oleju.

Ale to tylko teoria jeżeli nie wymieniłeś oleju .

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest czujnik gęstości oleju ale to wtedy powinna się zaświecić INSPekcja. (chyba).

Poziom oleju sprawdzaj na ciepłym silniku - 15 min. po wyłączeniu. Może jednak zadużo upuściłeś/odessałeś.

 

Tutaj na innym forum piszą o INSPekcji oraz o pewnym triku po którym pojawiają się dziwne cyferki/kody. Czyżby wersja oprogramowania.

Np.

1.7

003 03

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pszczyna

Stan -poziom oleju prawidłowy , rodzaj oleju - parametry odpowiednie / więc nie wiadomo co ? wymiana czujnika jest kosztowna jednak gdyby to była przyczyna w 100% to go wymieniam!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Z19DT 120km i wiem że w tych silnikach nie ma DPF jest to silnik fiatowski diesla w którym nie ma DPF-U :beer:

Ps. podziękuj Bogu , że masz ten problem z głowy :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności