Skocz do zawartości

Akumulator się rozładowuje po dłuższym niż 3 dni postoju.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość filmowa191

Witam serdecznie.

Mój problem polega na rozładowywaniu akumulatora w czasie postoju dłuższego niż 3 dni i dławieniu i szarpaniu przy jezdzie.

Opel Corsa B, 1996r, 1,2 benzyna. Stary akumulator Centra Standard 40Ah,

 

Nie ma problemu przy odpalaniu auta po 2 dniowym postoju. Ale czuje jak nie regularnie chodzi a przy każdym zmienianiu biegu się dławi i szarpie, tzn. jak ruszam to szarpie, daje 2 to szarpie ale za chwile sie uspokaja to daje 3 i znow szarpie i znow sie uspokaja itd. ale jak juz potem zwalniam i daje spowtorem na 3 to już jest ok. Po przejechaniu ok. 8-10km auto sprawnie jedzie.

 

Byłam u elektryka, który stwierdził, że jest upływ prądu ok 0,2 (wybaczcie ale dokładnie nie pamiętam) w czasie postoju. Powiedział, że to jest możliwe, kiedy przez 3 dni lub więcej autro stoi to ma prawo się rozładować. Zasugerował mi, ze jeśli nie chce używać auta dłużej niż 2 dni to mam sobie odłączać akumulator :urodziny: . (nie ma to jak baba u elektryka ).

Popatrzyłam na niego ze zdziwieniem i powiedziałam, ze to jest bezsensu i to nie jest żadne rozwiązanie. Potem pomyślał i jeszcze sprawdzał aż stwierdził że to radio, a dosłownie wyświetlacz. (Radio posiadam od samego początku zakupu auta czyli ponad 3 lata). Ale jak ja zostawiam auto to radio wyciągam, więc nie wiem jakim cudem to jest wyświetlacz.

 

Powiedział mi, ze jednak to wina słabego akumulatora i że mam kupić nowy. Kupiłam nowy akumulator Centra Standard 44Ah. Wszystko bez zmian tak jak było.

 

Nie wiem czy zrozumiale napisałam ale jak na babski rozum chyba nie jest zle.:>

Proszę o możliwość podania przyczyn takiej zaistniałej usterki. Chętnie odpowiem na inne pytania dotyczące mojego problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Co do szarpania to może być wina przepływomierza. Jest na ten temat trochę tematów

http://forum.opel24.com/corsa-b-12-16v-nietypowe-zachowanie-silnika-vt47156.htm?highlight=silnik+szapie

Co do akumulatora to chyba najprostszym sposobem sprawdzenia gdzie jest ten pobór prądu to wyciągać bezpieczniki po kolei

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość filmowa191

Witam

Nie posiadam oświetlenia w bagażniku :wesoly: ale dziękuje za informację.

 

Dzisiaj odebrałam auto od mechanika, okazało się, że jedna świeca nie działała. Kupił nową, wyczyścił co trzeba i zobaczymy jak będzie jeździł. Dziwne trochę bo 2 miesiącę temu wymieniałam wszystkie 4 świece.

Powiedział, że świece były bardzo zadymione i chyba ostatnio musiałam jeździć krótkie trasy tzw. na automatycznym ssaniu:) powiedzmy, że wiem o co chodzi.

Zobaczymy jak postoju auto dwa dni i co będzie się z nim działo.

 

p.s. Co do przepływomierza, to mechanik powiedział, że chyba nie posiadam:) hehe wiec teraz nie wiem czy mam czy nie mam.

 

Pozdrawiam Was serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik powiedział, że chyba nie posiadam

W takim razie ten człowiek to chyba mechanik skoro nie wie takich rzeczy.

Idź do fachowca a tego pseudo-znawcę sobie odpuść.

Domyślam się tylko, że silnik to x12sx albo c12nz więc przepływomierza nie posiada.

 

Na fotce poniżej nie ma przepływki, niebieskie koło pokazuje, w którym miejscu byłby- zauważyłabyś wychodzący z tego miejsca kabelek.

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filmowa191

Dziękuje za wytłumaczenie co i jak. Dzięki Wam staje się coraz bardziej kumata w te klocki :wesoly: pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności