Skocz do zawartości

Sprawdzenie szyb i reflektorów Astra H


Gość damen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem sprawdzić czy posiadane przeze mnie auto jest bezwypadkowe. W jaki sposób mogę sprawdzić szyby i reflektory, czy dalej są fabryczne? Czy np. wszystkie nr na szybach muszą dookoła samochodu być identyczne? Ta sama sytuacja z reflektorami? Proszę o wyjaśnienie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jgrzegorz

Cześć,

ja mam astre h z końca 2005 roku i na wszystkich szybach mam takie same oznaczenia.Wedlug mnie jezeli sa inne to znaczy ze samochód mógl być kopniety.

Oczywiście to samo odnosi sie do reflektorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie wszystkie nr takie same? Cyfra w cyfrę na szybach? I cyfra w cyfrę na reflektorach? Jak np. na wszystkich szybach mam 6 z ......... tzn. ponoć że 2006 rocznik, ale inny nr na przedniej szybie się nieco różni. Na reflektorach, na lewym nr 1770 a na prawym 1771. To znaczy że auto było wypadkowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Kompletnie wszystkie nr takie same? Cyfra w cyfrę na szybach? I cyfra w cyfrę na reflektorach? Jak np. na wszystkich szybach mam 6 z ......... tzn. ponoć że 2006 rocznik, ale inny nr na przedniej szybie się nieco różni.

A zaglądałeś w temat co ci podał Kacper, to sobie przeczytaj to wyjaśni sprawę.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jgrzegorz

myśle ze wszystkie numery sa takie same.teraz córka pojechala do pracy,ale po poludniu to sprawdze jeszcze raz literka po literce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po szybach i lampach to sobie mozesz sprawdzac :wesoly:

 

szyba moze ulec uszkodzeniu np kamieniem

albo przy wlamaniu

lampy tez mozna uszkodzic inaczej niz w wypadku

 

auto sie sprawdza przed zakupem a nie po

i sa na to inne sposoby

np miernik powloki lakieru

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jgrzegorz

po szybach i lampach to sobie mozesz sprawdzac :wesoly:

 

szyba moze ulec uszkodzeniu np kamieniem

albo przy wlamaniu

lampy tez mozna uszkodzic inaczej niz w wypadku

 

auto sie sprawdza przed zakupem a nie po

i sa na to inne sposoby

np miernik powloki lakieru

co prawda masz racje,ale ktoś moze mówić ze z samochodem nic nie bylo robione,nawet wymieniane szyby a jak bedzie mial na kazdej szybie co innego ,to jest podejrzane

 

[ Dodano: Sob Maj 22, 2010 09:51 ]

dopiero dzisiaj sprawdzilem te numery i:w bocznych wszystkich szybach mam co do literki takie same oznaczenie tj.

gm pilkington

tempered gf

as2m3240dot682

transp.70%min.

e143r-001582

ccc e000199

5

przednia szyba:

gm pilkington

laminated gf

as1m1250 dot 682

transp.75%min.

e1 43-001585

e 000199

5

tylna szyba:

gm tempered gf

dot 682as2m3236

transp.70%min.

pilkington

43r-001582

e 000199

5

zwóć uwage na te numery które sie powtarzaja bez wzgledu na miejsce w którym jest szyba. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobi AKP
Gawlak, co do miernika lakieru to też nie zawsze działa, gadka że "lakier jest zbyt gruby, więc auto było bite" nie zawsze jest prawdą, mówili nam o tym na szkoleniu w fabryce opla w Gliwicach. Niekiedy występuje jakaś sytuacja że auto musi mieć na jakiś element nałożoną ponownie powłokę lakierniczą jeszcze przed pierwszym wyjechaniem z fabryki i już się grubość nie będzie zgadzała ... szpachla, to juz co innego :beer:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności