Skocz do zawartości

Wspomaganie przestało działać EPS


Rekomendowane odpowiedzi

Gość lucashala

Witam serdecznie wszystkich ;) pierwszy błąd miałem podczas gwałtownego hamowania, zapaliła się kontrolka od poduszki i tak już zostało. Ostatnio jechałem do sklepu, po powrocie odpaliłem samochód i zapaliło się ESP - ciężko kręci się kierownicą. Spróbowałem wymienić bezpiecznik ESP ale błąd nadal pozostał. Nie wiem jak odczytać błędy, jestem zielony. Szukałem w internecie o zwarciu zworką pinów tylko których?

Dodam jeszcze że kontrolka ABS gaśnie w porównaniu do poduszki i EPS.

Z góry dziękuje za pomoc :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1,0 nie zczytasz błedów zwierając pin-y... a jak zczytac bardzo prosto wystarczy jechać do mechanika który dysponuje komputerem albo do kogos kto ma op-coma....

Co do eps jesli po wymianie bezpiecznika dalej nie działą to mógł paśc sam silnik albo sterownik, bez kompa ani rusz...

Co do poduszek.. masz też boczne? wtedy może szwankowac wtyczka pod fotelem ( co jest standardem) jeśli nie to też na komputerze podpowie co jest nie tak....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MITZEKATZE

Witam serdecznie wszystkich http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif pierwszy błąd miałem podczas gwałtownego hamowania, zapaliła się kontrolka od poduszki i tak już zostało. Ostatnio jechałem do sklepu, po powrocie odpaliłem samochód i zapaliło się ESP - ciężko kręci się kierownicą. Spróbowałem wymienić bezpiecznik ESP ale błąd nadal pozostał. Nie wiem jak odczytać błędy, jestem zielony. Szukałem w internecie o zwarciu zworką pinów tylko których?

Dodam jeszcze że kontrolka ABS gaśnie w porównaniu do poduszki i EPS.

Z góry dziękuje za pomoc :cry:

Witam, mam podobny problem, tylko,ze podczas jazdy musze dosc mocno trzymac kierownice, bo mam wrazenie jakby samochod sciagalo do srodka???nie wiem co to moze byc? teraz w jezdze na letnich oponach, 15 i moze to po trochu sprawa duzo szerszych opon?po czym moge poznac, ze pompa jest do wymiany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lucashala

Witam otóż padł sterownik od wilgoci, koszt jego to 150zł +50zł za diagnozę i wsadzenie "nowego" Problem z poduszkami to napinacz pod siedzeniem pasażera z przodu, da się to samemu naprawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lucashala

chyba kable pękły skoro chciał wziąść za naprawę tego 50zł, gdyby napinacz był do wymiany było by chyba drożej...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lucashala

Witam ponownie :(

Po oględzinach widać że jest przerwany zielony przewód (widocznie pękł podczas gwałtownego chamowania). Czy jak go zlutuję zgaśnie mi poduszka? Nie posiadam komputera a za zresetowanie weźnie pewnie 50zł :(.

Pozdrawiam serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij korzystac z wiedzy ,ktora juz zostala zapisana na forum

samo nic nie zgasnie

 

50 zeta to wcale nie tak drogo

zapytaj ile kasuja za to w ASO opla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności