Skocz do zawartości

Jaka instalacja? Laiczka :D


Gość ewkanr2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewkanr2

Witam

Chcę założyć instalację gazową do mojego Opelka Corsy B i mam problem z wyborem. Przede wszystkim niedawno się przeprowadziłam więc nie znam w ogóle dobrych mechaników, kórzy zakładają LPG. Po poszukiwaniach na necie wyszły mi 2 pobliskie zakłady, jeden Żarki Letnisko, inny Zawiercie i tak Żarki Letnisko cena ok 1800 zł za jakąś polską instalację, Zawiercie BRC 1600 zł i 3 polecony przez kumpla w ogóle nieznany mi, ani w necie instaluje Lovato za 1350 zł.

Co polecacie?

Może ewentualnie znacie dobrego gazownika w okolicach Myszkowa Zawiercia czy Sędziszowa (kieleckie).

Help bo jak napisałam jestem kompletnym laikiem, a nie chcę później mieć kupe napraw/ regulacji.

ewkanr2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mr_luke

Podaj nam podstawowe parametry samochodu (pojemność silnika, rocznik samochodu) to napewno coś się poradzi :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewkanr2

Opel Corsa 1,2 B City, sonda lambda 1 punktowy wtrysk, wiec 2 generacja niestety tylko.

Jak myslicie ile wzrosnie spalanie biorac pod uwage ze teraz pali kolo7- 7,5 l/ 100???

 

[ Dodano: Pią Maj 21, 2010 23:59 ]

jw

 

[ Dodano: Sob Maj 22, 2010 00:05 ]

rocznik 1996

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie na gazie wzrośnie 20-30% ale za to cena za litr gazu jest ponad połowę tańsza, więc oszczędności jak najbardziej będą,

Ps. wg mnie trochę sporo ci pali, ten silnik nie należy do zuchwałych ale jest za to mistrzem w oszczędzaniu, jeździłem taką maszyną i po mieście mieściłem się w 6l w trasie niecałe 5l, hmmm chyba że dużo w korkach stoisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewkanr2

Niestety od kiedy miałam małą wpadkę z uszczelką pod głowicą to zaczał tak palić. Już sprawdzali mi sondę lambda i elektronikę, twierdzili nawet że komp mu walnął, ale u najlepszego elekrtyka samochodowego okazało się że jest ok. Wyskakiwał bład sondy ale ktoś coś poknocił przy podłączaniu, ale jak palił tak pali i nikt nic nie wie. W korkach stoję do 15 min dziennie, tak raczej trasa.

Ok ale jaką instalkę polecacie? Co do opinii gazowników nie wiem nic, jak pisałam niedawno się przeprowadziłam.

 

[ Dodano: Nie Maj 23, 2010 18:00 ]

A jeszcze 1 pytanie. Co trzeba zmienić po założeniu gazu? Słyszałam o oleju, a i tak muszę zmienić bo już mam przechodzony. Jest jakiś specjalny olej czy taki jaki zwykle leję? Co polecacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podłącze się pod temat jaką polecacie instalację do mojej astry?

Jaki to mniej więcej koszt?

Co musiałbym jeszcze zmienić po założeniu jej?

Ile pali ten silnik gazu?

Dodam że silnik ma dopiero 86000km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mr_luke

Jeśli chodzi o instalacje to niestety Ci nie pomoge bo nie znam się za bardzo. Wiem natomiast, że sama instalacja to tylko część sukcesu bo ważne jest by gazownik ją zakładający znał się na tym i dobrze ją wyregulował http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif

Z tego co wiem to przy instalowaniu gazu w dobrych zakładach wymieniają świece. Myśle, że podstawową sprawą jest by silnik był w jak najlepszym stanie technicznym, tak aby na benzynie pracował bez zarzutu. To spowoduje, że spalanie gazu będzie przy dobrym ustawieniu stosunkowo najmniejsze :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności