Skocz do zawartości

Zakładanie haka - Zafira


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Pomocy! Zamierzam założyć hak holowniczy do mojej zafki i okazało się że będzie mi potrzebna "redukcja 13/7" (nie wiem czy dobrze to nazwałem). W serwisie poinformowali mnie że taka zabawka plus 1 metr wiązki kosztuje --- 560 zł ! ;/ Może ktoś już przerabiał podobny temat i ma jakieś doświadczenie na ten temat? Dodam że nie chodzi o zwykłą redukcję do gniazda zewnętrznego tylko do gniazda wewnętrznego-zasilającego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona ma gdzies w srdku wyprowadzone gniazdo do przyczepy

i razem z tym jest podpieta kontrolka na desce (o ile taka masz)

 

w serwisie poprostu wepna sie w taka kostka i instalacja bedzie gotowa z wyjsciem na 7 przewodow

 

ja widze 2 wyjscia

albo w tej kostce do ktorej oni sie wepna ustalic ktory kabel od czego jest i tam wyprowadzic tylko te 7 potrzebnych (ale nie wiem czy to sie tak da zrobic)

albo standartowo jak to sie robi przy tylnej lewej lampie odnalezc kable ktore sa potrzebne i z tamtad je poprowadzic do gniazda zewnetrznego

tylko wtedy raczej nie bedzie dzialala kontrolka od swiatel przyczepy na desce

 

koszty na pewno nizsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jets jeszcze jedno wyjscie. Hak zakadac nie w serwisie (chyba ze auto jest na gwarancji), tylko w zakladzie montujacym haki i nie bedzie takich problemow oraz bedzie taniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Do Arek - gniazdo już namierzyłem w zafce (jest po prawej stronie bagażnika pod tapicerką) ale nie chciałbym go usuwać tylko znaleźć redukcję o której pisałem. Może ktoś słyszał o czymś takim?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy mozecie podac dokladniej w ktorym miejscu znajduje sie te gniazdo, bo chyba nie mowa o gniezdzie zapalniczki w prawym schowku bagaznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma na allegro to popatrz na ebay

jak znasz niemiecki to wpisz

ZAFIRA ANHÄNGERKUPPLUNG

wtedy wyskakuje ponad 70 aukcji

wiekszosc to cale kity (hak i gniazdao itp.)

ale pisza tam tez o jakichs przejsciowkach typowych do zafiry A

moze chodzi o to

wypytaj

 

jak nie zansz jezyka to zrob fotke tego gniazda oryginalnego przeslij mi na maila

[email protected]

 

to ja tam popytam co i jak i czy cos takiego da sie dostac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość likosar

na allegro ostatnio kupiłem orginalną wiązkę do Astry II za sumę 90 zł gdzie nie trzeba ciąc przewodów a jedynie wpiąć się w orginalne kostki Link do strony http://www.allegro.pl/item177721278_specjalna_wiazka_opel_astra_ii_4_i_5_drzwiowa_.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ja sobie poradziłem sobie w ten sposób, że wykorzystałem złącze od zasilacza od kompa ( chyba wyjście na płytę główną). Uciąłem dwa kawałki po cztery styki wcisnąłem w odpowiednie miejsce złącza i próbnikiem odnalazłem odpowiednie przewody, połączyłem je z wiązką od haka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

podebnę sie pod temat

 

jestem na kupnie haka i nie wiem jaki wybrać, na allegro jest kilka rodzajów, zastanawiałem sie na Bosalem ale ceny też są rózne od 380 do 500 zł

Mozecie polecić jakiś hak przy którym nie trzeba ciąć zderzaka?

 

O co chodzi z jakąś kontorolką na desce ze swiatłami? jak podłącze sie pod orygnialne gniazdo tylko tymi 7oma kablami to nie bedzie mi coś swiecić?

chciałem sie wpiąc pinami tak jak kolega wyżej pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności