Skocz do zawartości

kontrolka od akumulatora i brak wspomagania , teraz airbag..


Gość aaduss

Rekomendowane odpowiedzi

witam . Mam Mały problem z asterka, w sumie to miałem bo sam znikł.w poniedziałek jechałem autostrada jak były te ciezkie opady i stanałem na stacji. odpaliłem silnik i po przejechaniu kilku kilometrów zapaliła mi sie kontrolka od akumulatora. straciłem wspomaganie i nie działała mi klimatyzacja.zjechałem z autostardy kolo poznania do mechanika i ten powiedział ze prawdopodobnie poszły mi jakies diody na alternatorze bo ładowanie jest w normie (o ile dobrze pamietam 13,9V) i dlatego pokazuje mi bład i nie ma wzpomagania. pojechałem do nastepnego mechanika a tamten podłaczył komputer i zadnego błedu.w po dluzszym poszukiwaniu przyczyny problem sam zniknął , wszystko zaczeło działac, jednak teraz po kilku dniach zaczeła swieci mi sie kontrolka od airbaga.Czytalem juz posty na forum , ze to prawdopodobnie wina kostki pod siedzeniem itd... co mogło sie stac z tym wspomaganiem? nie wiem, zamokły jakies kable czy cos? miał ktos podobny problem?

 

zeby nei zakładac nowego tematu zapytam jeszcze ... czy normalne jest jest ze od czasu do czasu zapala mi sie kontrolka check engine,i tylko jak uruchamiam silnik np po całej nocy , po czym gasnie przy 1500-2000 ogrotów i gasne , i juz sie nei zapala...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy normalne jest jest ze od czasu do czasu zapala mi sie kontrolka check engine

Skoro się zapala to pewnie trzeba sprawdzić jaki błąd pokazuje.

Zmień tytuł tematu, zgodnie z regulaminem ma informować o problemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zanika ładowanie to wszystkie po kolei będą się zapalać. Prawie wszystko sterowane jest elektronicznie do działania potrzebuje prądu zacznij od alternatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem silnik

i po przejechaniu kilku kilometrów zapaliła mi sie kontrolka od akumulatora. straciłem wspomaganie i nie działała mi klimatyzacja.

to normalne bo przecież w tych autach pompę od wspomagania napędza silnik elektryczny (jest sporo tematów o tym na forum)

czy normalne jest jest ze od czasu do czasu zapala mi sie kontrolka check engine,i tylko jak uruchamiam silnik np po całej nocy , po czym gasnie przy 1500-2000 ogrotów i gasne , i juz sie nei zapala...

sprawdź świece żarowe z pewnością któraś padła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ello:) w zeszłym tygodniu miałem identyczną sytuację/ świecąca kontrolka akumulatora i brak wspomagania/ podłączenie pod komputer nic nie da więc szkoda kasy; polecam od razu wizytę u elektryka tak jak ja to zrobiłem-do wymiany diody i regulator napięcia-ze mnie zdarli 250 zł. Oryginalny układ był Hitachi teraz pewnie Made in China wrrrr.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ceny to słyszałem różne opinie od skrajnie niskich do max wyśrubowanych więc trudno powiedzieć. Na allegro widziałem używany alternator za 350 zł.

Problem polega na tym że do tego altka dopięta jest pompa WAKU i jak robi to niekumaty elektryk to w 99% można przyjąć że się rozcieknie na miedzianych podkładkach. W ASO Opla 5,61 zł za szt. Potrzebne są dwie:) Po tym zabiegu jest sucho jak na pustyni:)))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności